“Весна на Зарічній вулиці” – культовий фільм про Запоріжжя

Далеко не кожне місто (якщо це не Голлівуд, звичайно) може похвалитися тим, що стало повноцінним знімальним майданчиком для культової кінокартини, яка справила свій істотний вплив на безліч культурних процесів в країні. Тим більше, якщо про цю картину пам’ятають і зараз, через більш, ніж півстоліття після того, як вона вперше вийшла в прокат і була показана на кіноекранах. Далі на zaporizhzhia-trend.

1

Запоріжжя – знімальний майданчик

Запоріжжю в цьому плані несказанно поталанило. Адже один з найулюбленіших в народі фільмів про любов – «Весна на Зарічній вулиці» – був знятий саме в нашому місті, на наших вулицях і на нашому проммайданчику.

Кінокартина побачила світ в 1956 році, як раз в той час, коли кількість запорізьких заводів множилася буквально не по днях, а по годинах. Авторами цього шедевра виступили молодий на той момент режисер Марлен Хуцієв і вже відомий по інших роботах Фелікс Миронер. «Весна на Зарічній вулиці» стала першою спільною роботою двох режисерів.

Оповідає фільм про історію кохання двох простих і досить типових для того часу радянських людей – молодої вчительки вечірньої школи для робітничої молоді і сталевара. Саме такі сюжети були гранично затребувані за часів посиленої індустріалізації Радянського Союзу. І Запоріжжя з його шикарною промисловою зоною якнайкраще підійшло на роль знімального майданчика.

Крім заводів (епізоди були зняті в цехах «Запоріжсталі» і «Дніпроспецсталі»), в кіно потрапили також сцени, які були зняті в Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай», а також приміщеннях шкіл у Заводському районі.

1

Інтерпретація в сучасній культурі і рімейки

З плином часу картина не перестає знаходити своїх відданих шанувальників серед все нових і нових поколінь телеглядачів. Для того, щоб зробити «Весну на Зарічній вулиці» ближче до теперішнього життя, плівку перезаписали в кольоровій версії. Крім того, популяризуються персонажі і сюжет в сучасних кіно-і театральних постановках. Так, наприклад, актори Запорізького обласного музично-драматичного театру імені В. Магара підготували виставу за цим кінофільмом. Під час дії на сцені періодично опускається екран і глядачам пропонують подивитися фрагменти оригінальної стрічки.

Крім того, в Запоріжжі налічується кілька алюзій до фільму, виконаних в скульптурній формі. Так, на проспекті Металургів встановлено пам’ятник головному героєві стрічки – Саші Савченко (його роль виконав Микола Рибников). А на бульварі Шевченка можна знайти бронзові фігури вчительки і сталевара, виконані як точні копії персонажів фільму.

Примітний бульвар Шевченка для любителів цього фільму і незвичайним годинником. Так званий «годинник закоханих» щогодини видзвонює заголовну мелодію з фільму – пісню «Коли весна прийде, не знаю».

До піввікового ювілею фільму був знятий його ремейк на сучасний лад – «Весна на Зарічній вулиці-2». Однак такої приголомшливою популярності і безумовної глядацької любові фільм не здобув. Критики відзначили, що попит на подібну тематику фільмів і такі сюжети вже в значній мірі застарів.

Comments

.,.,.,.