Петро Бампер – made in Пологи

Народний гумор прекрасний тим, що зрозумілий кожному. Персонажі, спеціально карикатурні та сюрреалістичні, завдяки своїй простоті можуть простою мовою доносити людям важливі речі, перетворюючи їх із злободенної тяжкості на прості слова. Домогтися народного кохання різних поколінь може не кожен. Тут потрібен безумовний талант та бажання спілкуватися з глядачем на рівних – без купюр та прикрас. Якщо тебе бісить ситуація із забороною пакетів або виконробами, які обкрадають простих людей під час ремонтів – то ти можеш сміливо висловитися про це в інтернеті на величезну кількість людей, які зрозуміють, що за суржиком та вічним матом криється те, що тебе непокоїть. Саме так і діє Петро Бампер – образ актора з Пологів – Олексія Супруна, який зайняв нішу народного матершиника. Як виник цей образ і як він використовується в культурній апропріації сучасного суспільства? Зараз дізнаємось. Більше на zaporizhzhia-trend.in.ua.

Made in Пологи

Засноване у 1887 році маленьке місто у Запорізькій області завжди славилося своїми уродженцями. Депутати, міністри, художники, композитори – безліч знаменитих людей народилися у Пологах. Олексій Супрун – не типовий представник цього міста, який пройшов зовсім нетиповий шлях до популярності.

Олексій, що народився у Пологах, більшу частину свого життя провів у Бердянську. Там він вступив до Бердянського державного педагогічного університету, а пізніше – грав у бердянських командах КВК. Саме там, набравшись гумористичного досвіду, Олексій почав брати участь у телевізійних гумористичних передачах. Саме ця доріжка завела його до «Українці афігенні»

Створення образу Петра Бампера

Перша поява Олексія Супруна в образі Петра Бампера датована 2009 роком. Саме тоді на каналі ICTV виходить скетч-шоу «Українці афігенні». Незважаючи на невеликий бюджет, гумор цього скетчкому актуальний досі, а сюжетні твісти вражають уяву.

За сюжетом, «Українців афігенних», Петро Бампер – тракторист із колгоспу. Згодом він починає робити перші кроки у політичній кар’єрі та балотується на пост Президента України від партії «40 лєт без урожая». Сюжет поглиблює нас у політичні перепиття між Бампером та його головним конкурентом – Єгором Лупаном. Адмінресурс Лупана входить на перший план під час президентських перегонів, а насамкінець виявляється, що Бампер насправді був просто технічним кандидатом свого головного конкурента. Сюжет цікавіший за «Картковий будиночок», не знаходите?

Незважаючи на програні президентські перегони, Бампер залишається яскравою зіркою політикуму нашої країни і дуже часто бере участь у її політичних процесах. Після закриття скетч-шоу, Олексій продовжив експлуатувати образ тракториста з колгоспу. В образі Петра з’являвся у різних політичних ток-шоу та передачах, висловлюючи свою об’єктивну думку про ситуацію в країні. Постійним партнером Бампера став його політтехнолог – Сергій Сусельдорф (його роль виконав актор Сергій Щербаков).

Портрет образу

Головна риса Петра Бампера – його промова. Каже образ Супруна суржиком, з рясним запасом ненормативної лексики. До речі, під час участі в «Українці афігенні», матюки не так часто виривалися з персонажа через цензуру. Після того, як Бампер «пішов» у вільне плавання і розпочав діяльність у YouTube, ця ачивка швидко відкрилася повною мірою.

Після відходу на відеохостинги також зникла схильність Бампера до алкоголю. Образ Бампера після скетч-шоу на ICTV кардинально не змінився. Під час «політичної кар’єри» його проста позиція разом із простою мовою спілкування швидко знайшла відгук у українців. Загалом відкритість образу Бампера підкуповує – він нерідко виявляє свою неосвіченість, не боїться здатися дурним. Саме ці риси характеру є постійним приводом для комедійних ситуацій і суперечок із Сергієм Сесульдорфом.

До того ж додається яскрава емоційність Бампера, яка часто лише шкодить відрепетованим виступам та заявам «політика». Але в усьому іншому, незважаючи на емоційність, матершиність і неосвіченість, Бампер – це позитивний персонаж, близький до більшості українців.

Діяльність на YouTube

У 2016 році Петро Бампер перекочував на YouTube. Взявши все те, за що образ полюбили, Олексій Супрун помножив усі позитивні риси у кілька разів і почав випускати політико-суспільні відеоогляди без цензури на відеохостингу. Концепт залишився тим самим: незмінні друзі – Бампер і Сус, у ході висловлювання своєї думки з приводу тієї чи іншої ситуації в країні починають вступати в комедійну конфронтацію.

Канал Бампера на початок 2022 року входив до топ-50 найпопулярніших україномовних каналів на Youtube. Понад 700 тисяч передплатників переглянуло ролики понад 133 мільйони разів. Олексій успішно монетизував успішний образ та зміг інтегрувати його в сучасну інтернет-культуру.

Вибори 2019

У 2019 році Бампер повернувся до активного політичного життя. За сюжетом, Діна Василівна – вчителька української мови, переконує наших героїв повернутися в політичну гру. На старий Новий Рік, Бампер звертається до виборців і озвучує свої плани та бачення України за його правління. Наприкінці січня 2019 року відбувся другий в історії з’їзд партії «Сорок лєт без уражая». 11 членів партії одноголосно винесли кандидатуру Бампера як кандидата у Президенти України. Але, незважаючи на свою народність, перемогти Бамперу на других у своїй політичній кар’єрі виборах не вдалося.

«Бампер та Сус» на ТБ

Успіх YouTube проекту дозволив телеканалу ТЕТ створити серіал про «Бампера та Суса» у рамках телебачення. Концепт цього разу був різноманітнішим – на відміну від переважно статичних роликів в інтернеті, серіал мав стати повноцінною комедією – з єдиним сюжетом та постійною зміною локацій. Однак прем’єра, яка була призначена на 28 лютого, була перенесена у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.

Бампер та Сус, які у свою чергу були дуже засмучені таким станом справ, продовжили вести свій канал на YouTube. Після початку війни, вони стали ще більш злободенні та активніші. Тем для обговорення стало більше, проте цього разу вічні товариші – Бампер і Сус не вступають у конфлікти через не схожу думку, а навпаки – об’єдналися, щоб бити ворога ще й з гумористичного фронту.

Comments

.,.,.,.