Актори та актриси, які прославили Запоріжжя та область

Можна скільки завгодно говорити про популярних людей із Запоріжжя, але більшість із них навіть самі запорожці не бачили в обличчя. Запитай у когось про Юрія Каплана – ніхто й ніколи його не бачив, хоч усі чули. Запитай про Михайла Федорова – «а хто це?». І це стосується більшості популярних людей – вихідців нашого міста. Проте саме актори кіно та телебачення запам’ятовуються всім. Не всі актори родом із Запоріжжя змогли уславити місто на всю країну. Та й треба зізнатися, не так і багато людей цієї професії представляє наш регіон. Сьогодні ми з вами поринемо у світ кінематографу – у біографії його талановитих представників, які славили нашу область на великих екранах. Більше на zaporizhzhia-trend.in.ua.

Чому так мало акторів?

У Запоріжжі немає жодного вищого навчального закладу, який би давав освіту актора. Варто сказати, що і в усій Україні таких ВНЗ можна порахувати на пальцях однієї руки. Більшість із тих, хто став популярним на телебаченні та в кіно на початку десятих – самоучки. Вихідці з КВК на кшталт Олексія Супруна та Руслана Ханумака – ті з небагатьох, хто зміг пробитися на вершину популярності.

Є люди, які жили у Запоріжжі, навчалися у Львові, а потім зрадили свою країну. Мова звичайно ж про Гошу Куценка – актора, який народився в нашому місті, співав оди любові до України, а коли життя змусило обирати між патріотизмом та грошима – стрибнув у чан із рублями та забув про своє коріння. Вічно балансуючи між двома стільцями, Гоша, незважаючи на свій послужний список кінокартин не знайшов поваги ніде. Оксюморон цього персонажа можна описати такими речами: 2007 року був одним із найактивніших учасників громадського руху «За путіна», а 2011 року голосував за центристів із «Яблука». Вже у  2013 році входить до передвиборчого штабу собянина, а трохи пізніше висловлюється проти переслідування Олексія «він що вам, бутерброд з ковбасою?» Навального. 2014 року визнає Крим російським, а вже 2022 кричить: «Ні війні».

Театр

На театральних підмостках, які не такі популярні у Запоріжжі, теж є представники, які прославляли наше місто. Володимир Герасимович Магар, нехай і не народився у нашому місті, проте частину свого життя провів у ньому. Заслужений артист УРСР (1937 рік), народний артист УРСР (1943 рік) та СРСР (1960 рік) зіграв за свою кар’єру понад 250 ролей у театрі. Багато класичних постановок ставилися за його участі на сцені, а згодом – понад 80 вистав за його режисурою. Переведений у 1944 році разом зі своїм театром малих форм у наше місто, його театр отримує назву Запорізького обласного українського музично-драматичного театру імені Щорса. У 2004 році він був перейменований на театр імені Володимира Магара.

Бердянськ та Бонд

Ольга Куриленко народилася 1979 року у Бердянську. Тут вона виросла, ходила до школи №16, а у 15-річному віці переїхала до Москви. Вже у 18 років Ольга з’являється на обкладинці Vogue та Glamour, а першу популярну роль здобула у 2006 році, зігравши у фільмі «Париж, я люблю тебе», де пару Ользі склав Елайджа Вуд.

У 2008 році була обрана на роль дівчини Джеймса Бонда у фільмі “Квант Милосердя”. Чим особливо запам’яталася Ольга у цій ролі – так це тим, що жіночий персонаж Куриленко у фільмах про агента 007 став на той момент єдиним, який не повівся на дурну красу людини з ліцензією на вбивство.

Згодом Ольга опинялася на знімальному майданчику разом із Томом Крузом, Марком Волбергом, Беном Аффлеком, Пірсом Броснаном і навіть змогла прописати пару лівих хуків героїні Чорної Вдови у виконанні Скарлетт Йоханссон.

Комедії

Цей жанр вщерть забитий представниками Запоріжжя. Найвпливовішим серед усіх вважається Віктор Андрієнко – пародист, актор, режисер та сценарист. Він є автором багатьох проектів на телебаченні та кіно. “Шоу Долгоносиків” – це його ідея. “Острів Скарбів” – це його голоси. «Велика Різниця» – так, це той самий актор, який пародіював Тараса Бульбу у виконанні Богдана Ступки.

Ще однією популярною актрисою, яка народилася у нашому місті, є Ольга Жуковцова. Незважаючи на те, що сама Ольга більше любить грати драматичні ролі на театральних сценах, глядачам вона запам’яталася роллю у серіалі «Слуга Народу». У телешоу від студії “Квартал-95” Жуковцова виконала роль помічниці міністра закордонних справ – Оксану Сковороду. Також актриса зіграла головну роль у серіалі «Нове життя Василини Павлівни» та «Королі палат». Є постійною актрисою гумористичного телешоу – “Жіночий Квартал”.

Популярним актором у середині десятих став вихідець із Запоріжжя – Руслан Ханумак. Його проекти – «Пацики» та «100 тисяч хвилин разом» є дуже популярними в нашій країні, а сам актор розпочинав свою кар’єру у запорізькій команді КВК.

Не народжені у Запоріжжі, проте ті, що подарували популярність

Не можна говорити про те, що не народжені в Запоріжжі актори, які брали участь у зйомках фільмів у нашому місті не вплинули на його популярність. Такою історією став особливий зв’язок Запоріжжя, Ніни Іванової та Миколи Рибнікова.

Ніна та Микола виконали головні ролі у фільмі «Весна на Зарічній вулиці» – класиці радянського кінематографа, який зараз стриміться на Apple TV. Історія кохання випускниці педінституту та сталевару розбила серце всім дівчатам та жінкам у радянському союзі. Фільм, який був майже повністю знятий у Запоріжжі, досі вважається одним із найкращих, знятих за радянських часів.

У Запоріжжі стоїть пам’ятник Саші Савченку (персонажу Миколи Рибнікова), а після виходу фільму на великі екрани Ніна Іванова стала справжньою зіркою. Таким чином, наше місто асоціюється з фільмом, а персонажі та їхні актори стали такими популярними завдяки Запоріжжю. Дуже приємний для всіх взаємозв’язок.

Валерій Золотухін – неймовірно популярний на момент зйомок фільму «Єдина» у радянському союзі актор також залучив до нашого міста велику аудиторію. У 1976 році на екрани вийшов фільм про чоловіка, який дізнався про зраду дружини і намагається знайти себе в цьому світі після пережитої кризи. «Хайпу» навів ще й той факт, що на зйомки цього фільму мав приїхати Володимир Висоцький, проте через його зайнятість, запоріжці задовольнялися лише однією талановитою людиною. За винятком епізодів із Висоцьким, які вже на стадії постпродакшену «вмонтували» у фільм, кіно також було повністю знято у Запоріжжі.

Comments

.,.,.,.