Нетрадиційні музичні техніки в Запоріжжі

За останні три десятка років в музиці і запорізькій моді на музику дуже багато чого радикально змінилося. Так, нікого вже не здивуєш не тільки звичайнісінької гітарою, а й дорогим електронним обладнанням. А синтезатори, які ще кілька десятків років тому можна було «підглянути» тільки на сценах кращих концертів, якось непомітно перекочували і в квартири звичайних запоріжців. Причому найбільш непримітним для них самих чином вони стали там буквально предметами інтер’єру. Далі на zaporizhzhia-trend.

Озирнись навколо

Крім того, на вулицях Запоріжжя та в концертних залах нашого міста з’явилося так багато різноманітних по виду і призначенню музичних інструментів, що очі розбігаються при погляді на них навіть у фахівців і досвідчених музикантів. Калімба, пакхавадж, сурдо, рики і тони, окарина – напевно, для більшості читачів ці слова звучать схоже заклинання на невідомій та незрозумілій мові. Однак радує, що є в Запоріжжі такі городяни, які давно «приручили» дивовижні інструменти і точно знають, як ними користуватися і як здивувати публіку.

Саме вуличні музиканти, які не пов’язані умовностями і не бояться сміливих експериментів, найчастіше «пред’являють» на суд глядачів – випадкових перехожих – свої творіння на нових, поки ще незвичних нашому вуху інструментах.

Так, наприклад, вуличні трупи музикантів, які можна зустріти біля великих торгових центрів (наприклад, «Аврора» або «Україна») вважають за краще різні етнічні ударні. Дарбука, тон, джембе – різні музиканти віддають перевагу різним нетрадиційним інструментам, але всі вони однаково пізнавані за специфічним звуком.

Що стосується модних тепер калімб (спочатку це був суто африканський традиційний інструмент), то в Запоріжжі на них не тільки активно грають, але і, судячи з популярного сайту приватних оголошень, ще й самостійно виробляють. Причому обіцяють повністю ручну роботу і дивовижну якість.

Запоріжжя етномузичне

1

А от різноманітні фестивалі етномузики, як, наприклад, у багатьох курортних містечках і селищах, у нас тепер рідкість. Чи то недостатньо любителів екзотичних музичних творів, то чи недостатньо виконавців, які працюють цілком і повністю в цьому жанрі. У свій час в Запоріжжі можна було побачити відразу кілька десятків колективів і сольних виконавців, які працюють в жанрі етнічної музики і радують слухачів своєю незвичайною манерою виконання – на щорічному фестивалі фарб Холі. Однак з тих пір, як він перемістився з Центрального парку культури і відпочинку «Дубовий гай» на територію приватного комплексу басейнів, його програма втратила колишню різноманітність і, відповідно, багато музикантів уже не поспішають порадувати запоріжців своєю творчістю.

Разом з тим, варто зазначити, що в нашому місті все більшої популярності з кожним роком набувають одвічно українські народні музичні інструменти. Наприклад, набір в дитячих музичних школах на відділення бандури і кобзи істотно виріс. А тому, можна сподіватися, що на запоріжців і гостей міста в недалекому майбутньому чекає ще один різновид етномузики.

Comments

.,.,.,.