Запоріжжя музичне. Хто зі запоріжців став відомим

Музичні таланти, як і спортивні, приносять славу рідному місту, це незаперечний факт. У нинішній час примітно, що слава таких виконавців найрізноманітніших стилів, напрямків і толків, так само як і спортсменів всіх мастей і форм, здатна затьмарити для поколінь-сучасників навіть підсумки багаторічної наукової праці або досягнення в інших, менш медійних і розпіарених сферах: архітектурі, художній фотографії, режисурі, образотворчому мистецтві та багатьох-багатьох інших. Далі на zaporizhzhia-trend.

Запоріжжю теж є, чим (вірніше – ким) похвалитися. Адже чимало тих, хто народився і виріс в нашому місті стали відомі далеко за його межами і знамениті кожен у своїй галузі. У цій статті поговоримо про тих, хто творить музику – загальну для всіх народів на Землі мову.

Музика популярна…

Отже, одним з відомих не тільки в рідному місті запоріжців є Олександр Панайотов. Народився і виріс він у Запоріжжі, де зробив також перші кроки в музиці. Закінчив навчання в музичній школі №2 в Вознесенівському (тоді – Орджонікідзевському) районі міста і дебютував участю в різних фестивалях для талановитої молоді. Успіх спонукав Олександра переїхати до Києва і вчитися сценічного мистецтва професійно. Так в його житті з’явився диплом про вищу освіту Київського національного університету культури і мистецтв. Використавши всі свої знання і можливості, співак вирушив за кордон і в 2003 році його кар’єра пішла в гору після перемоги в проекті «Народний артист». Передбачалося, що саме Олександр Панайотов зі своєрідною «музичної місією миру» візьме участь в «Євробаченні-2017» від Російської Федерації.

Не менш відома (і теж як учасник «Євробачення») і Олена Тополя (дівоче прізвище – Кучер, сценічний псевдонім – Alyosha). Вона також народилася і виросла в Запоріжжі, і, за інформацією з відкритих джерел, також дебютувала на різних пісенних конкурсах. Як і Олександр Панайотов, вона продовжила свою освіту в тій же альма-матер у столиці. Зараз Олена реалізує себе не тільки на сцені, а й у сімейному житті. Вона стала дружиною українського виконавця Тараса Тополі (колектив «Антитіла») та матір’ю їх трьох дітей.

7

… і музика класична

Запоріжжя – дивовижне місто, яке не тільки сам народжує талановитих виконавців, а й, як виявилося, бере активну участь в долі інших людей для того, щоб музиканти з’являлися на світ. Так, наприклад, під час недавнього візиту до нашого міста популярна виконавиця Наталія Могилевська розповіла, що її батьки познайомилися багато років тому саме в Запоріжжі. Також в нашому місті з’явилася на світ віолончелістка, відома в колах любителів класичної музики – Ольга Кривцова. Навчалася мистецтву володіти інструментом все в тій же музичній школі в центрі міста, в якій навчався вокалу Олександр Панайотов. Згодом вона вийшла заміж за скрипаля Остапа Шутка та на світ з’явився новий талановитий житель планети Земля – ​​їхній син Роман. Всією своєю музичною родиною вони відвідали Запорізьку обласну філармонію в рамках програми «Piano energy».

Будемо сподіватися, що згадка про Запоріжжя ще не раз прозвучить на світових сценах.

Comments

.,.,.,.