Фестивалимо на повну. Музичні фестивалі в Запоріжжі

«Людей подивитися і себе показати» – таке гасло будь-якого фестивалю, особливо музичного. Адже саме музика – різноманітна, мінлива, швидко підлаштовувана під конкретну аудиторію і завжди актуальна з цих причин – може об’єднати і буквально «завести» натовп глядачів. Причому зовсім неважливо, складається цей натовп з декількох десятків випадкових перехожих, або з сотень тисяч людей, що спеціально завітали на концерт. Музика об’єднає навіть тих, хто до цього моменту мав діаметрально протилежні музичні смаки. Далі на zaporizhzhia-trend.

Не дивно, що в різні роки Запоріжжя ставало своєрідним «епіцентром» дуже різних за стилем, напрямком і способом організації музичних фестивалів. Які ж вони були і яких нам ще чекати? Згадуємо разом.

Майже Куба

Перше масштабне дійство, яке приходить на розум, це, звичайно ж, знаменита і розкручена за допомогою реклами «Хортиця-Фрідом». Організатори вдало використовували назву легендарного острова, з’єднавши її з дзвінким словом «свобода». Тому під час проведення «Хортиці-Фрідом» (до речі, не на острові!) не вистачало хіба що хороших кубинських сигар, а вже хорошої музики там було в надлишку: як-не-як, три різножанрових сцени, майстер-класи, інтерв’ю. Залишається тільки з нетерпінням чекати наступного фестивалю, щоб подивитися, чого ще придумають хитрі і креативні організатори.

Якщо ж вам хочеться чогось «важчого», то ласкаво просимо на каскад фонтанів «Веселка». Тут кілька років поспіль проводився рок-фестиваль, який запрошував в Запоріжжя сучасні і круті групи в різних «околорокових» стилях, причому не тільки місцеві, а й гостьові. Фестиваль збирав по кілька десятків тисяч задоволених глядачів і було б здорово, щоб він відновився. У всякому разі, фанати чекають, так як за кілька років, що минули з того моменту, як фестиваль припинив своє існування, альтернативи так і не з’явилося.

Фестивалі минулих років

1

Якщо ж у вас в родині підростає молоде музичне обдарування, шукайте очима афіші іншого запорізького фестивалю – «Акорди Хортиці». Він має статус міжнародного, оскільки приймав в різні роки гостей з десятка різних країн. Як правило, перший концерт в день відкриття дають самі члени журі, а потім настає черга виступати для юних конкурсантів.

Якщо у вас є можливість і бажання проїхати кілька десятків кілометрів від Запоріжжя до села Широке, то ви напевно зрадієте відродженню ще одного музичного фестивалю, який свого часу (кілька років тому) був буквально епохальним для любителів і цінителів музики в електронному стилі. Протягом декількох днів відвідувачам і учасникам фестивалю «ZOUND» в Широкому забезпечений драйв з найкрутішими виконавцями і найвдячнішими слухачами в усьому регіоні. До речі, у відкритих джерелах ходять чутки, що фестиваль і правда буде відроджений, невідомо, правда, в якому форматі.

Як бачимо, в Запоріжжі проходило досить багато різних музичних івентів. Будемо сподіватися на їх швидке повернення. Фестивалі, запорожці люблять вас!

Comments

.,.,.,.