Майжеколір – слухай своє

Запоріжжя і Запорізька область не є (на жаль, чи на щастя) «стартовим майданчиком» для відомих, розкручених і всесвітньо визнаних музичних колективів. У нас в скарбничці досягнень є, звичайно ж, окремі персоналії, які вписали і свої імена, і назва рідного міста заодно, до переліку культових і популярних, але ось з колективами все не так. Але є, проте, приємні винятки і претенденти на великі досягнення в «великий музиці». Серед них – і вельми відома в Запоріжжі група «Майжеколір». На даний момент група не може похвалитися приголомшливою популярністю, але, незважаючи на це, музиканти робили чимало для того, щоб просунутися все ближче і ближче до вершини творчого Олімпу. Далі на zaporizhzhia-trend.

Перший фестиваль

Першою значною музичною подією в житті групи, створеної в далекому 2005 році, повинен був стати фестиваль сучасної музики «Рок-вулик». Ця подія щороку проходила в той час на базі Запорізького національного університету, і саме на ньому необхідно було «засвітитися» молодим виконавцям. На той момент у складі групи були присутні тільки її засновники та ідейні натхненники – ударник Михайло і гітарист Володимир. Поступово хлопці почали підбирати собі команду. Коли інструментальники були набрані, залишилася незакритою тільки вакансія вокаліста. Пошуки проходили довго, і з великими труднощами вдалося відшукати Ганну Журавльову, яка і змогла підкорити серця творців групи.

Назву групи «майстрували» теж перед самим фестивалем. Вибирали з десятка відповідних варіантів, але «прижився» в результаті той, якого спочатку в списку не було – «Майжеколір».

1

Збіги і виступи

Примітно, що у випадку з групою «Майжеколір» вийшло так, що місцем народження колективу стала «альма матер» одного з її учасників. Так, Михайло Дьячков приїхав до Запоріжжя з Бердянська з конкретною метою. І це була зовсім не гра у групі! Він приїхав для того, щоб стати студентом Запорізького державного медичного університету. Незважаючи на те, що всі його майбутні товариші по «Майжеколіру» не мали ніякого відношення до медицини, одна дуже важлива частина пазла склалася саме завдяки стінам ЗДМУ. Саме в цьому університеті знайшлася автор майбутніх творів музичного колективу – студентка Карина Карева.

Після значного успіху та проведеного фестивалю «Рок-вулик», група стала гастролювати не тільки в різних клубах самого Запоріжжя, а й по області. Були у музикантів також і пропозиції виступити на деяких івентах в масштабах всієї країни.

Через кілька років такої не надто активного, але все гастрольного життя, одна з пісень колективу «Десь високо» потрапила у всеукраїнську ротацію на всіх популярних радіостанціях країни, мала певний успіх в чартах.

У першій половині 2010-х років «Майжеколір» починає гастролювати менше. Не записуються нові композиції, все рідше звучать старі. Однак про розпуск групи не повідомлялося, тому є надія, що проект буде рано чи пізно реінкарнований. Історія музики, як світової, так і української, знає чимало прикладів того, як проекти відроджувалися і ставали успішніше, ніж до творчого затишшя.

Comments

.,.,.,.