“Хорта” – флагман запорізького хіп-хопу

Музичні групи створюються постійно і регулярно – просто тому, що людей, які можуть, вміють і, головне, хочуть грати музику – стабільно багато. Деякі з них мають професійну музичну освіту і вважають за краще грати на фірмових музичних інструментах, інші, на противагу їм, починали в батьківських гаражах, а всі їхні знання про теорію музики зводяться до засвоєного в школі скрипкового ключа і повної колекції прослуханої прогресивної музики. Але в одному вони схожі між собою – і ті, і інші мають свій власний погляд на світ і намагаються донести його до свого глядача і слухача так, як вміють. Далі на zaporizhzhia-trend.

Популярний колектив

Останнім часом особливо популярними стають етно-групи. Уміло переплітаючи етнічні напрямки в музиці з різноманітними сучасними стилями, на зразок панк-року, хеві-металу, хіп-хопу і репу, а також фанку і навіть джазу з соулом, виконавці домагаються того, що їхні твори звучать свіжо і незвично, що, в свою чергу, приносить їм відданих шанувальників і популярність. А хто ж з виконавців не мріє бути популярним?

Одним з флагманів запорізької музики взагалі і хіп-хоп напрямку зокрема, є група «Хорта». Слід зазначити, що колектив вже досить немолодий (він був заснований в далекому 2004 році), але в той же час зберігає свіже звучання і індивідуальність. Оскільки існує «Хорта» вже без малого два десятки років, то і «послужний список» у музикантів накопичився досить пристойний. Так, вони є беззмінними учасниками найрізноманітніших по напрямку фестивалів, серед яких такі гучні назви, як «Запоріг», «Перлини Сезону», «Смолоскип», «Сила України», «Етноліто», «Хмільна бочка» і багатьох інших.

Той стиль, в якому пише свої твори група «Хорта», нелегко підігнати під конкретне позначення. Найбільше в цій музиці хіп-хопу, змішаного з запальним фанком, однак і в текстах пісень «Хорти», і в музичних темах в достатку присутні етнічні мотиви.

1

Зміни і творчість

Склад групи змінювався неодноразово, і не завжди причини були радісними. Так, основний «кістяк» групи становлять музиканти, які починали творити ще в середині дев’яностих років минулого століття. Однак в 2015 році, через смерть фронтмена Андрія Лободи, проект «Хорта» був поставлений на паузу на довгих чотири роки. До цього моменту були записані, зведені і випущені всього два студійні альбоми – в 2006 ( «Пісні острова волі») і в тому ж 2015 («Зоряне борошно»). Станом на 2021 рік, нових альбомів колектив не представив, але з 2019 року активно працює над синглами з новим вокалістом. Крім фронтмена, в групі помінялися також гітарист і клавішник.

Можна ставитися до сучасної музики з певною часткою симпатії і слухати її з задоволенням. Можна віддавати перевагу іншим стилям, напрямкам і не відвідувати музичні фестивалі принципово. Однак не можна заперечувати, що існують такі музиканти, які прямо тут, на наших очах творять історію музики, вписуючи в неї не тільки свої власні імена, але і прославляючи рідне місто. За виконання цієї почесної місії слід бути їм вдячним.

Comments

.,.,.,.