У головній ролі – Хортиця

Як відомо, багато режисерів і операторів при виборі місця для проведення майбутніх зйомок дуже багато часу і зусиль витрачають на те, щоб знайти «своє», ідеальне місце – помітне, що запам’ятовується, колоритне, яке напевно западе в душу глядачам і кінокритикам. В умовах павільйону не завжди можливо зробити «атмосферні» кадри, змусити глядача буквально перенестися думками в місце дії, задумане режисером. Далі на zaporizhzhia-trend.

Комп’ютер vs Хортиця

Тому використання зйомок на натурі дарує і глядачам, і професіоналам дуже цінну якість, якої в сучасному кіно, на жаль, все менше і менше: натуральність. Безумовно, комп’ютерні технології марширують далеко вперед семимильними кроками, але відрізнити намальованих коней і людей від оригінальних, з плоті і крові, ми поки в стані. А, оскільки сучасних кінематографічних робіт різного формату та специфіки на історичну тему все більше і більше, то і попит на натурні зйомки в козацькому стилі з’явився величезний.

А з тих пір, як Хортиця змінилася і на початку двохтисячних років обзавелася історико-культурним комплексом, так схожим на справжню Запорізьку Січ (правда, в мініатюрі), Запоріжжя на деякий час стало буквально Меккою для тих режисерів і проектів, які раніше обходили наше місто стороною.

Так, наприклад, в 2009 році острів Хортиця став майданчиком для екранізації роману «Тарас Бульба». Тоді знімальний процес розвернувся на повну котушку, і в кінострічці виявилися зняті багато жителів нашого міста – в якості масовки. Крім самого історико-культурного комплексу, знімальна група побувала також і в кінному театрі, розташованому неподалік, і встигла зняти кілька сцен в одному із закладів, розташованих на острові.

Незабаром після цього Запоріжжя приймало і знімальну групу британського каналу ВВС. Так створювався документальний фільм про легендарних воїнів Запорізької Січі – козаків. Причому в процесі зйомок було вирішено використовувати не працю найманих акторів, які не завжди блищать великими знаннями про ту історичну епоху, а знімати справжнісіньких сучасних козаків. Благо, в наш час Запоріжжі не відчуває в них нестачі – в тому ж кінному театрі практично щодня тренуються ті, хто вміє по-козацьки управлятися і з конем, і з шаблею.

Кіношна сучасність

1

А вже зовсім недавно, в 2019 році, Хортиця знову радісно приймала чергову знімальну групу. Так, в нашому місті пройшли зйомки міні-серіалу про козаків – «Абсолютно брехлива історія». Спеціально для створення потрібних кіношникам ефектів зі столиці приїхало кілька величезних машин з обладнанням і реквізитами.

Як бачимо, багато режисерів сучасності надають перевагу Хортиці з її особливою атмосферою перед задушливим і якимсь несправжнім, як не крути, павільйоном. І це правильно, адже у картин, знятих таким чином, з’являється справжній колорит, дух того часу. Таке непросто відтворити ні в умовах замкнутого простору знімального павільйону, ні в якому-небудь іншому місці. Адже те, що зроблено людськими руками – декорації, наприклад, зробити можна, а то, що створено самою природою і просякнуте духом століть – ніколи. Чи не так?

Comments

.,.,.,.