Рецепт успішного стартапу

Сучасний світ став надзвичайно гнучким, він слухняно змінюється в будь-яку сторону, яка нам зручна. Він дає можливість креативити і починати свою справу тим, про кого вчора б ще ніхто не дізнався і хто так і помер би на самоті і невідомості. Він допомагає пробитися нагору, до талановитої еліти тим, хто не має власного піар-директора і навіть ніколи не відвідував курси професійної підготовки з музики, вокалу, хореографії або сценічної майстерності. Величезна кількість ідей втілюється навколо нас щодня – в архітектурі, дизайні, кулінарії, підприємництво, музиці, танці, лікувальній справі і промисловості. Без сумніву, все це з надлишком є ​​і в нашому Запоріжжі, але ми рідко звертаємо на це увагу, поспішаючи у своїх справах, зате потім, коли (якщо!) цей почин стає відомим, з гордістю повідомляємо друзям і знайомим, що «ось з цим хлопцем я в одну школу ходив». Далі на zaporizhzhia-trend.

Готуємо стартап

Такі авторські «новинки» зараз називають стартапами. Як правило, їх організовує і просуває або одна людина, або невелика група однодумців. І вже «по дорозі» до них приєднуються ті, хто бачить в цьому стартапі перспективу.

Яким же повинен бути твій стартап, щоб досягти успіху? Розберемо на прикладі запоріжців, яким є, чим поділитися.

По-перше, якщо ви вирішили запустити власну ідею в маси, то подбайте про те, щоб вона не дублювала працю інших людей, які вже займалися цією проблемою до вас. Для того, щоб в цьому переконатися, можна відвідати один із заходів, які регулярно організовує міська влада в Запоріжжі, наприклад, «Стартап-фест», де представлені різноманітні новинки і досягнення. Причому досить наочно. Вам залишається тільки подивитися і порівняти. Додамо, що цей захід проходить щорічно в виставковому центрі «Козак-палац» і, як правило, анонсується на сайті міської ради.

Дивимося в майбутнє

1

По-друге, постарайтеся зробити ваше дітище суспільно значущим, корисним для людей як у вашому рідному місті, так і по всій країні. А можливо – і в усьому світі. Так, наприклад, вчинила Алла Мурізіді (до речі, саме вона виграла фінансовий грант на втілення своїх ідей на одному з стартап-фестивалів, які проводилися в Запоріжжі). Вона розробила проект офісу, створеного для людей з особливими потребами, де вони могли б працювати і не відчувати себе відокремленими від інших людей. Багато запоріжців з нетерпінням чекають втілення її ідей, адже дати реалізувати себе в професійній сфері людям з обмеженими можливостями – це круто.

Зараз тільки ледачий не говорить про можливості СТЕМ-освіти для розвитку дітей. Тому третій «рецепт» успішного стартапу – дивіться в майбутнє! Так, студенти Запорізької політехніки розробили і показали прототип віртуальної лабораторії, де в режимі реального часу можна навчитися працювати на ряді професійних апаратів. Безумовно, такий стартап серйозно стане в нагоді всім, хто здобуває професійні навички і зробить процес навчання наочніше, простіше, ефективніше. Він може допомогти і дорослим, яким бракує певних знань, і дітям, які вчаться вперше. 

Comments

.,.,.,.