Руслан Ханумак – від КВК до великих екранів

Запоріжжя – місто талантів. Актори, музиканти, танцюристи, підприємці, айтішники – у кожній із сфер діяльності у топ списках є представники родом із Запоріжжя. Коміків наше місто на всеукраїнському рівні представляє Руслан Ханумак (Семенченко) – автор та актор, який проклав шлях від запорізької ліги КВК до великих екранів та роботи у студії Квартал-95. Про дитинство і юність, успіхи на терені гумору  і телепроекти, які нам подарував Руслан. Більше на zaporizhzhia-trend.in.ua.

Дитинство

Народився Руслан Семенченко 19 грудня 1989 року у Запоріжжі. Батько, володіючи бізнесом, змалку направляв сина у своє русло і хотів, щоб саме Руслан продовжив його справу. Але тут стався КВК.

З раннього дитинства юний Руслан щовихідних приковувався до екрану телевізора – там показували його улюблену передачу. КВК на той момент був справжнім культурним феноменом. І якщо діти ранніх десятих колекціонували картки Скубі-Ду та Людини-Павука, то діти початку нульових повинні були знати всі сценки з нових випусків передачі. Її записували на касети та переглядали до виходу нової гри. Саме любов до КВК, а зокрема до яскравих представників того часу – Михайла галустяна та Семена Слєпакова визначила подальшу долю юного гумориста.

Почуття гумору

Перший вихід на сцену Клубу веселих та кмітливих стався, коли Руслану було лише 10 років. Шкільна команда «109-й кілометр» з радістю прийняла юного актора, який на відміну від своїх однокласників не просто користувався КВК як приводом піти з уроків, а по-справжньому спалахнув життям на сцені.

Почуття гумору в юному Руслані зародив його дідусь – Віктор Павлович. Розігруючи онука у дитинстві, він заклав фундамент майбутнього гумориста. Розіграші іноді виходили за межі дозволеного. Якось, дідусь набрав Руслану і сказав, що треба терміново включити газ на плиті, засунути в умивальник ганчірку, врубати воду, викликати швидку з міліцією і піти гуляти, залишивши двері відчиненими. Онук не повівся на подібні хитрощі, а просто повісив трубку. Буквально за мить у двері увійшов дідусь, який нагородив онука Снікерсом за стійкість до його гумору.

«Заінька»

На четвертому курсі Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій Руслан збирає свою першу команду КВК. Все зійшлося воєдино – любов до КВК, великої сцени та почуття гумору.Не Руслан Семенченко, а  вже Руслан Ханумак (саме це прізвище він обрав своїм псевдонімом), став фронтменом команди КВК «Заінька».

У 2012 році Руслан стає чемпіоном Відкритої Запорізької ліги КВК, а вже у 2015, після того, як КВК в Україні перестав існувати, «Заінька» бере участь у першому сезоні «Ліги Сміху». Разом зі своїм тренером – Оленою Кравець, хлопці дісталися фіналу, в якому програли команді «Два капітана» з Києва. Однак поразка у фіналі зовсім не означала, що кар’єра гумориста добігла кінця. Руслан Ханумак ще до «Ліги Сміху» з’являвся у безлічі передач на ТБ, у тому числі в «Розсміши коміка» та «Бійцівському клубі». Тому для Ханумака Ліга Сміху стала лише черговим трампліном у майбутнє.

Велике телебачення

Після популярності в «Лізі Сміху», як і передбачалося, Руслан почав з’являтися у багатьох гумористичних (і не тільки) проєктах. Це не дивно – талановитий автор, імпровізатор та актор на українському телебаченні не може залишитись без роботи. Буквально рік і Руслан уже веде “Чисто News”. Трохи пізніше – знімається у комедії «1+1 вдома» разом із Володимиром Зеленським, ще пізніше – у його сиквелі. А у 2016 році випускає свій перший серіал, створений разом зі своєю командою. «Пацики» розповідали історію провінційних хлопців, які мріяли підкорити велике місто. Історію багато в чому можна вважати автобіографічною, адже кожен із тих, хто доклав руку до написання сценарію серіалу, сам пройшов через, хай і гіперболізовані, але справжні труднощі.

2017 став для Ханумака шалено складним. Крім того, що Руслан, який з дитинства любив футбол, отримав право вести ранкову передачу «Халатний футбол» та відкрив свій YouTube канал, комік став ведучим передачі «Особливості національної роботи».

«Особливості національної роботи»

Проект телеканалу ICTV, випущений у 2017 році, став шалено популярним багато в чому, завдяки ведучому перших сезонів – Руслану Ханумаку. Запоріжець разом із командою передачі «Особливості національної роботи» на три місяці вирушив до Азії. “Чергове тревел-шоу” – подумаєте ви. Але не все так просто: у рамках цієї передачі ведучі не просто вивчали світ навколо – вони працювали. Причому не умовними продавцями чи прибиральниками – в основі концепту передачі лежали найбожевільніші місця роботи в країнах Азії. Руслан Ханумак за ці три місяці змінив понад двадцять видів діяльності. Він працював доглядачем крокодилів, чистильником річок, актором театру геїв, нянею орангутангів і навіть ремонтував Велику Китайську стіну.

Під час цієї подорожі та виснажливих умов зйомок багато чого в житті Руслана змінилося. Крім того, що під час роботи в Китаї муляром, величезний камінь ледь не впав на Руслана, ведучий відмовився від свинини та схуд на 7 кілограмів. Крім випробувань тілом, комік пройшов випробування і духом, коли влаштувався працювати крематорій для тварин. Для сентиментального, який хоч і не показує цього на камеру, Ханумака ця робота стала справжнім пеклом, адже йому доводилося виконувати всі необхідні процедури і заспокоювати власників тварин, які нещодавно спочили.

Особисте життя

У 2016 році, крім запусків великої кількості проектів за участю Ханумака, відбулася не менш визначна для коміка подія. На зйомках проекту «55 за 5» Руслан зустрів свою майбутню дружину – Аліну. Вже 31 серпня 2017 року пара зіграла весілля. Відносини, яким було трохи більше року самі наречені вважали магічними. Пара зійшлася абсолютно у всьому – від смаків до думок. 21 вересня 2017 року у пари народився син Артур. Ім’я, до речі, Руслан для свого сина обрав ще у дванадцятирічному віці, а свою дружину підловив на обіцянці назвати первістка саме так задовго до того, як стосунки із дружніх переросли у романтичні.

Нові виклики

У 2019 році Ханумак знявся в серіалах «Дикі» та «Папік», а у 2021 році відбулася велика прем’єра – «100 тисяч хвилин разом». Руслан, окрім того, що виконав у серіалі головну роль, також виступив режисером і сценаристом цього проекту. Серіал, знятий на злободенну для карантинного часу тему стосунків пари, укладеної в будинку наодинці один з одним, став справжнім проривом. Тут талановитий гуморист показує себе ще й драматургом, адже в «100 тисяч хвилин разом», за всієї її легкості, досліджується тема стосунків та перевірку їх випробуваннями.

Руслан Ханумак – найяскравіший представник нашого міста у сфері кіно та телебачення. Талановитий автор, режисер та актор прославляє наше місто на всю Україну та доводить: дитячі мрії, почуття гумору та робота над собою обов’язково приведе тебе до загаданої в ранньому дитинстві біля екрану телевізора мрії.

Comments

.,.,.,.