Знімаємо і знімаємось. Кіно в Запоріжжі

Сучасний підхід до кіновиробництва передбачає, що знімати новітні кіношедеври можна буквально «на коліні». Так, наприклад, дуже популярний зараз формат міні-кіноісторії, такої собі короткометражки, в якій протягом рекордно короткого часу розкривається якась життєва історія. Як правило, драматична або гумористична. Такий формат дуже зручний, по-перше, тим, що вимагає найменших витрат на обладнання і виробництво на всіх його етапах, а по-друге – він прекрасно підходить для того, щоб бути викладеним на різних спеціалізованих ресурсах. І кожному жителю Запоріжжя 21 століття зрозуміло, де шукати такі відео. Далі на zaporizhzhia-trend.

Картини минулого

Однак так було далеко не завжди, і замість короткометражок глядачі насолоджувалися довгими, «масивними», ґрунтовними фільмами. Крім того, часто «ідейний стрижень» таких картин крутився або навколо ідеї індустріалізації країни (цей період припадає на другу половину 20 століття), або на історії про козацтво, національне відродження українського народу (а що краще відповідає ідеям національного відродження, ніж розповідь про гордих , сильних і мудрих синів українського народу, які жили і творили історію на Запорізькій Січі?). Цей період припадає вже на 21 століття.

Оскільки з індустріальним потенціалом у нас історично все склалося чудово, та й для натурних зйомок козацької вольниці наше місто – прямо те, що потрібно, то Запоріжжі не один раз з’являлося на кінострічках. Найвідомішим фільмом про Запоріжжя і в Запоріжжі виявився, звичайно, кіношедевр другої половини 20-го століття – «Весна на Зарічній вулиці». Романтична історія кохання молодого, перспективного в якості гарного фахівця заводчанина і прекрасної вчительки вечірньої школи розгортається на тлі наших промислових гігантів – «Запоріжсталі» і «Дніпроспецсталі». Також в кадрі «засвітилися» наш Центральний парк культури і відпочинку «Дубовий гай» та приміщення кількох запорізьких шкіл. В цілому, фільм став дуже популярним у глядача і має своїх шанувальників навіть зараз, незважаючи на такий поважний, як для кінокартини, вік, і цілком інакші реалії побуту населення.

Сучасні кадри

1

Крім того, Запоріжжя приймало знімальні групи фільмів «Я – Хортиця» (оповідає про деякі епізоди боротьби за наше місто в сорокових роках, між німецько-фашистськими і радянськими військами), «Канікули Кроша» (розважально-повчальна картина про пригоди старшокласника Сергія Крашенникова) , «В твоїх руках життя» (драма на білявійськову тему, про наслідки життя військового для життів простих людей) і кілька інших, які не настільки широко відомі масовому глядачеві. Для сучасного глядача місто відоме завдяки кінокартині «Тарас Бульба», яка вийшла в прокат в 2009 році.

Наше місто було настільки улюблене режисерами тому, що тут буквально на відстані кілометра-двох можна зустріти і зняти і сиву козацьку старовину, і потужний ДніпроГЕС, і сталеливарних гігантів – наші запорізькі заводи. Будемо сподіватися, що місто ще не раз буде з’являтися в модних кіношедеврах.

Comments