У Запоріжжі знімалося чимало різноманітних і цікавих кінофільмів і телевізійних передач. У різні роки і періоди існування міста воно ставало знімальним майданчиком і блокбастерів «мейд ін СРСР» про промислову міць країни (звичайно, кожен корінний запорожець зараз згадає про «Весну на Зарічній вулиці»), і історичних кінематографічних постановок, і тих, які на роль в історії тільки претендують, а насправді – про інше (наприклад, неабияк гучна свого часу стрічка «Тарас Бульба», яка стала мегапопулярною не тому, що описувала якісь надзвичайно важливі події, і не тому, що була знята за дуже затребуваним на той момент серед молодих кіноманів літературним твором, а завдяки тому, що була симетричною відповіддю на польську картину «Вогнем і мечем», де українське козацтво було виставлено, м’яко кажучи, в непривабливому світлі). Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» став прекрасним об’єктом для зйомок на натурі, а місто вписало себе на сторінки кінематографічного літопису незалежної України, пише “zaporizhzhia-trend.in.ua“.
Відомий серіал
У новітній історії Запоріжжя поки не ставало знімальним майданчиком скільки-небудь крутих і мегавостребованих проектів. Звичайно, є ряд кінострічок, які гідні глядача, але широкої популярності саме місто як місце зйомок не придбало. Можливо, тому, що сам знімальний процес не проходив у нас від початку і до кінця (як, скажімо, зйомки популярної комедії «Абсолютно неправдива історія», яка з притаманною художньому фільму вигадкою і ноткою авантюризму розповідає глядачеві про пригоди якогось героя, який по ходу своїх поневірянь виявляється на Запорізькій Січі). Ось саме роль Січі і довелося зіграти історико-культурному заповіднику, і в кадрі він виглядає чудово.
І невідомий потенціал
Разом з тим, потенціал у Запоріжжя і області просто величезний. Адже звертає на себе увагу як наявність на нашій території різноманітних ландшафтів, так і велика кількість історичних пам’яток і значущих місць. Однак проектів, які могли б втілитися на території Запорізької області, поки немає. Вірніше, не зовсім так. Проекти, які могли б, чисто теоретично, бути зняті тут, є в достатку. А на 2021 рік навіть на фінансування кіновиробництва виділено рекордну кількість коштів платників податків. Але жоден режисер станом на кінець 2020 рік не заявив про своє бажання попрацювати саме у нас. Що це – прорахунки місцевої влади, яка не подбала про те, щоб забезпечити приплив інвестицій в область навіть таким екстравагантним способом, або звичайне невезіння? Швидше за все, саме перший варіант. Адже, як не крути, над іміджем Запоріжжя як щасливого володаря «перлини Дніпра» – острова Хортиця – працювало не одне покоління міської влади. Тепер це не просто географічна назва на карті України, але і своєрідний бренд. І використовувати широкі можливості цього бренду на благо кожного жителя міста та області – цілком їм під силу при відповідному бажанні.