Естаса Тонне називають сучасним “трубадуром XXI століття”. Однак не так багато людей у світі знають, що насправді ім’я відомого вуличного музиканта – Станіслав, і він родом із Запоріжжя. Поточний матеріал присвячений життєвому та творчому шляху американського артиста з українським корінням: біографія, дискографія, повернення до рідного міста та ким себе ідентифікує – читайте далі на zaporizhzhia-trend.in.ua.
Початок шляху видатного вуличного музиканта
Естас Тонне народився 1975 року в місті Запоріжжя. Саме там стартував музичний шлях майбутнього всесвітньо відомого артиста. Усе завдяки місцевому вчителю гітари, у якого вже з восьми років юнак пізнавав базові поняття про музику, граючи на струнному інструменті. З того моменту хлопець закохався в цю справу на все життя. Однак, через рішення батьків у 1990 році, після переїзду до Ізраїлю – він перестав займатися музикою. На землі обітованій, підліток тільки через десять років вирішив повернутися до співу та гри на гітарі. Як пізніше Станіслав зазначав в інтерв’ю закордонним засобам масової інформації, що несподівано музика знайшла його в новій якості, стала вікном у пошуках цілей і сенсу буття. Хлопець, який у п’ятнадцять років покинув Запоріжжя, тривалий час поневірявся з рідними по світу. А у 2000 роках в Америці відбувся його перший вуличний виступ. У тому періоді Тонне проживав у Нью-Йорку. Якось чоловікові подарували гітару, яка надалі кардинально змінила хід подій у його житті. Починає мало не щодня виступати на вулицях, стає впізнаваним. Місцева публіка швидко оцінила талант запоріжця. Пізніше його назвуть – “сучасним трубадуром XXI століття”. Здобувши популярність в Америці, Естас вирішує піти у світове турне з концертами в Ізраїлі, Мексиці, Індії та великих європейських країнах.
Досягнення вуличного музиканта, ким себе ідентифікує, повернення до Запоріжжя
Естас Тонне є учасником величезної кількості міжнародних фестивалів, таких як: “Buskers Festival Stadtspektakel”, “Aufgetischt Festival!”, “No Mind Festival 2013”, “5th International Summer Music Festival 2013”, “Venue for Revival”, “Culture and Personal Development”, “International Summer Concerts 2013”, “Gara Vasara Festival 2013” тощо. Естас сформував дуже широку андеграундну течію. Починаючи з 2003 року він зміг продати понад п’ятдесят тисяч компакт-дисків. Запорожець володіє даром до музики та комунікабельності. Естас Тонне є автором сімнадцяти альбомів. Починаючи з першого дебютного під назвою “Black and White World”, закінчуючи платівкою – Mother of Souls (Estas Tonne & One Heart Family).
26 квітня 2019 року, Станіслав повернувся до Запоріжжя з власним концертом. Видатний вуличний музикант уже бував тут 2010 року, але тоді не вдалося виступити на одній сцені з місцевими артистами в імпровізованому форматі: грали соло на мелодії, пісні та акордові послідовності. В інтерв’ю українським засобам масової інформації американець зазначав, що особливо не слідкує за культурним полем в Україні, але того дня почув і побачив, як багато в нас талановитої молоді.
Також колишній мешканець нашого населеного пункту дивувався запорізьким краєм і дорогами, однак це швидше за все негативний досвід. Скаржився, що так і не встиг бодай прогулятися містом, оскільки має зустрітися з безліччю шанувальників. Ще творча особистість побажала українцям, щоб ті більше доторкалися до справжнього життя, яке не зроблене за якоюсь спеціальною формулою, а до справді – справжнього, простого життя. Про свою музичну діяльність американець з українським корінням часто наголошує, що він всього-на-всього людина, яка хоче нести добро в цей світ. Попри п’ятнадцять років, які українець прожив у Запоріжжі, Станіслав неодноразово наголошував, що насамперед ідентифікує себе як “громадянина цілої планети”, не належачи до якоїсь нації.
