Неординарні місця (історично чи географічно) завжди і у всі часи привертали неординарних особистостей. Що вже й говорити – театральні та кінорежисери, художники, сценаристи, письменники різного штибу, національностей та віросповідання завжди з великою охотою приїжджали на Хортицю, оглядали її пам’ятки, слухали деталі історії острова, і часто потім в результаті такого знайомства назва острова звучало в творах мистецтва. Далі на zaporizhzhia-trend.
Останнім часом, коли інтерес до традицій, побуту та історії народу набуває все більших масштабів, а вивчення минулого стає престижним і прибутковим, запорізька «кіноперлина» знову часто з’являється в об’єктивах професійних телекамер. Більш того, багато жителів міста навіть встигають в перервах між роботою і домом підробити в масовці і таким чином увічнити себе на кіноплівці.
Зарубіжний серіал
Так, нещодавно острів Хортиця послужив прекрасною, дуже колоритною локацією на зйомках турецького серіалу, присвяченого бойовим мистецтвам народів світу. Один з турецьких акторів протягом тривалого часу переймав традиції ведення бою і вміння запорізьких козаків. За ті кілька місяців, що Ніхар Ерен провів в Запоріжжі, він навчився по-козацьки триматися в сідлі, стріляти з лука, освоїв різні види бою зі зброєю (шабля, топірці, ніж), а також техніку рукопашного бою.
Знімальна група з Анкари була в захваті не тільки від стародавніх традицій Запорізького краю, а й від гостинності жителів обласного центру.
У липні 2020 року в українському інформаційному просторі з’явилася інформація про те, що тема запорізьких козаків зацікавила ще одного режисера, на цей раз вітчизняного. Однак та історія, яку він вирішив донести до глядача, навряд чи може претендувати на звання канонічної. Так, Євген Коршунов вирішив представити широкій публіці «неканонічну» версію розвитку подій на Січі і розповісти про те, як там жили (і чи жили взагалі) сексуальні меншини. Сам Коршунов коментував пізніше, що вважає саму думку про те, що подібних відносин там не було абсолютно безпідставною і закликає глядачів погодитися з ним в тому, що вони там таки були. Однак, як виявилося на повірку, фільм не тільки викликав шквал негативних емоцій у потенційних глядачів, а й знятий був аж ніяк не в Запоріжжі, а в столиці України. Саме в Києві екстравагантні фантазії режисера втілилися в кінострічку «Головна фортеця Січі».
Український фільм
Однак є ще одна кіноробота, яка апелює до Хортиці як колиски запорізького козацтва і знімалася там же. Мова йде про серіал «Абсолютно неправдива історія», і на цей раз перед глядачем Хортиця постає в розрізі своїх традиційних культурних цінностей. Справедливості заради, варто додати, що крім Хортиці було ще кілька локацій для проведення зйомок цієї кінороботи, однак найбільш вражаючі «натурні» кадри Запорізької Січі родом саме із Запоріжжя.
Таким чином, Хортиця вабить не тільки туристів та істориків, а й діячів культури, а значить – ми ще не раз впізнаємо в локаціях відомих фільмів рідні місця.