«Хорта» – музичний гурт Запоріжжя

Запоріжжя – доволі музичне місто, адже багато його вихідців є музикантами, співаками та просто чудовими виконавцями. Прикладом цього є музичний гурт «Хорта», родом із Запоріжжя, пише zaporizhzhia-trend.in.ua.

Хоч творча діяльність групи тривала недовго і, на жаль, вона так і не прославилась на всю Україну, але гурт дійсно вартий уваги. У Запоріжжі, Луцьку та Дніпрі є безліч фанатів «Хорти», адже там гурт встиг себе зарекомендувати. Це український, етнічний колектив, музика якого виконана в стилі етнічного хіп-хопу та фольк-року.

Історія гурту

2

Гурт засновано ще в 1995 році, проте на той час колектив був трішки іншим та мав назву “Speedway”. Через деякий час змінився склад гурту та приблизно в 2004 році групу перейменували з «Спідвей» на «Хорта».

Склад гурту «Хорта»

До складу колективу «Хорта» входять українські музиканти та виконавці: Андрій Лобода, Юлія Куценко, Володимир Величко, Олег Лубенцов, Віталій Жуков та Юрій Володьков.

Практично ще з початку заснування групи вони почали брати активну участь у різноманітних фестивалях на території України. Це, наприклад, «Перлини сезону», «Сила України», «Zaporig», «Нівроку», «Хмільна бочка».

3

Великим досягненням гурту вважають те, що він записав та видав саундтрек до документального ролика про Запоріжжя та гімн до відомого українського футбольного клубу «Металург».

Згодом «Хорта» продовжує виступати на фестивалях таких, як:  «Смолоскип» (Київ), «Чайка» (Київ), «Етноліто» (Гоголеве), «День Незалежності з Махном» (Гуляйполе), «Sneakers Urbania» (Київ), «Мазепа-Фест» (Полтава), «Нівроку» (Тернопіль).

У 2006 році «Хорта» випустила перший музичний диск «Пісні острова волі». Варто зауважити, що пісні з цього альбому лунали не лише на українських радіостанціях, але й іноземних.

Досить насиченими роками для гурту були 2007 та 2008, адже тоді вони робили безліч концертів, брали активну участь у проведенні музичних фестивалів. Крім цього, гурту вдалось співпрацювати вже з відомими українськими виконавцями: з групою «Танок на майдані Конго» та співаком Олегом Скрипкою.

4

До 2015 року гурт «Хорта» активно випускав музичні альбоми, гастролював по містах України та Росії, долучався до проєктів відомих музикантів. Проте важка хвороба, а згодом і смерть головного виконавця групи Андрія Лободи змусила колектив припинити свою діяльність.

Їхні пісні – патріотичного, етнічного характеру до сих пір не втратили своєї актуальності. Саме тому мешканці Запоріжжя мають усі причини пишатися своїми вихідцями, адже гурт «Хорта» яскрава причина цьому.

Comments