Історія популярного запорізького гурту

Гурт “Хорта” чи не найвідоміша музикальна команда із Запоріжжя. Колектив досяг небаченого успіху у нашому місті, після чого став впізнаваним в Україні та за кордоном. На шляху до успіху в них були, як світлі часи, так і темні. Поточний матеріал присвячений детальній історії однойменного гурту: коли був заснований, з чого все починалось, чому припинили існування, склад учасників, досягнення — читайте далі на zaporizhzhia-trend.in.ua.

Початок історії гурту

Історія формування “Хорти” тягнеться ще з 1995 року. Тоді тутешні творчі особистості звали себе — “Спідвей”. Його становили: Андрій Лобода, Юлія Куценко, Юрій Юрченко. Саме ця трійка у 2004 році стане кістяком новоутвореної музичного гурту у Запоріжжі з новою назвою — “Хорта”. Через рік місцеві музиканти вже брали участь у фестивалях та тутешніх культурних заходах, такі як: “Перлини сезону”, “Сила України”, “Zaporig”, “Нівроку”, “Хмільна бочка”. Також в тому періоді запоріжці доєдналися до важливого проєкту створюючи саундтреки для документальної кінострічки про рідне місто. З 2006 стартує досвід виїзних концертів по всій Запорізькій області та Україні. Торік ще публікується дебютний диск під назвою — “Пісні острова волі”. На поточні композиції пізніше вийде одні з найулюбленіших кліпів запоріжців.

Становлення відомого гурту і чому потім розпався колектив?

Майже всі пісні з вищезгаданого однойменного альбому запоріжців потрапив до ротації українських та іноземних радіостанцій. Популярність знаходила артистів, їх запрошували виступити на публічних заходах, Днів міста, державних святах, створили гімн легендарному футбольному клубу “Металург” Запоріжжя. В наступному році з ними співпрацює флагман українського хіп-хопу на той час — “Танок на майдані Конго”, у 2008 учасники проєкту Олега Скрипки — “Українська героїчна пісня”, та в низці місцевих культурних програм. Пізніше триває доба гастролей по Україні та російській федерації. А з початком 2014 року група завершує запис другого студійного альбому. Залишилось провести лише зведення створеного матеріалу, але зненацька фронтмен гурту “Хорта”, Андрій Лобода, дізнається про наявність в нього невиліковної хвороби. Чоловіку замість праці над нової платівки довелося їхати в Київ, щоб там проходити курс хімієтерапії. Андрій відмовився від хірургічного втручання. 25 січня 2015 року на українських музичних каналах відбулась прем’єра кліпу гурту “Хорта” на пісню “Все добре”, а через два дні, внаслідок онкології Лобода помирає у Запоріжжі. Після чого колектив розпався і декілька років нічого не створював, лише дав декілька концертів в пам’ять про Андрія Лободи. Вдалося відродити запорізький гурт у 2019 році завдяки фестивалям “Khortytsiya Freedom 2019” та “День міста Запоріжжя”. З’явились нові учасники у колективі, які спеціалізувалися на сучасних жанрах виконання пісень та продукування контенту. Георгій Варакін та Володимир Кондратенко зі свіжими поглядами створили багато цікавих робіт. Оновлений гурт “Хорта” видав дві нові композиції “Диво Є” (гімн створений спеціально для благодійного фестивалю “Гармонія сердець”) та “Чемпіон”. У 2020 році запоріжці почали співпрацювати з музичним видавництвом “УМИГ МЮЗІК”.

Історія та діяльність гурту “Хорта” є дуже знаковою для Запоріжжя. Оскільки музика однойменної групи у багатьох, як місцевих жителів, так і туристів, асоціюється з нашим населеним пунктом. Достатньо тільки увімкнути пісню — “Це Запоріжжя, Це Україна”, яка, до слова, вже стала неофіційним гімном міста, щоб закохатися у поточний топонім. У 2019 році завдяки клопотанню місцевих, було увіковічнено ім’я та прізвище фронтмена легендарного колективу на однойменній вулиці в Запоріжжі. Того року також, музиканти гурту «Хорта», за різних часів, вирішили зібратися знову та видати потужний концерт.

З початком повномасштабної війни запорізький колектив активно доєднався до волонтерської діяльність та музичного поля підтримки українських військовослужбовців. А на, так звані, “референдуми”, щодо окупації частини Запорізької області артисти відреагували кліпом на стару пісню ““Це Запоріжжя, Це Україна”.

Comments

.,.,.,.