Як вирахувати ціну деревини на електронних торгах

Деревина є найбільш якісною і надійною сировиною для будівництва. Лісоматеріали якісних порід є популярними для виробника і споживача. Вигідно і прозоро придбати деревину різної породи можна на електронних торгах, які регулює законодавство України. 

Продаж деревини відбувається на спеціальних акредитованих біржах. Зокрема, на сайті Української універсальної біржі можна дізнатися всі подробиці якості, наявності деревини та її ціни — https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-natural-gas/ .

Вартість деревини в Україні

Чинники, які впливають на вартість деревини:

 • колір — за кольором серцевини можна визначити, наскільки вона здорова;
 • стан серцевини;
 • довжина та діаметр стовбура;
 • порода дерева.

Листяні породи дерев коштують дешевше, ніж хвойні. Дорогою є деревина, яка універсальна у використанні. Для того щоб правильно обрати деревину у торгах, необхідно порівняти відповідність вартості та якості. 

Ціна за куб деревини залежить від витрат, які несуть лісові господарства на її виготовлення, і кількості бажаючих придбати відповідні лоти. Завдяки чесній конкуренції на українській біржі виробники можуть продавати деревини за ринковою вартістю та без корупційних махінацій. 

Ринок лісу являє собою сукупність взаємовідносин, обумовлених процесом торгівлі деревини між зацікавленими сторонами. Прибутковість всієї галузі залежить від відкритості і адекватності торгів.

Для того щоб порахувати вартість обраного матеріалу, необхідно знайти продавця і подивитися на стартову ціну за кубометр деревини. Потім цю цифру треба помножити на об’єм деревини одного лоту. Так визначається лише стартова ціна окремого лота. Потрібно взяти до уваги, що на торгах у кожного покупця є можливість встановити свою ціну. Отже ціна лота буде зростати, але неможливо визначити наскільки.

Переваги торгівлі деревиною на аукціоні

Віддавши перевагу купівлі деревини на електронних торгах, ви відчуєте такі плюси:

 • чесний процес торгівлі, який контролює держава;
 • низька вартість, яка відповідає регламенту;
 • якісна сировина, яка відповідає вашим вимогам.

Порядок проведення аукціону деревини:

 • у лісового господарства є право продати більше однієї позиції в день;
 • лот повинен бути представленим деревиною одного виду і якості;
 • кожен виробник має свій прейскурант з визначеними стартовими цінами;
 • один лот може містити не менше десяти кубометрів лісоматеріалу.

Швидко обрати потрібні торги можливо за допомогою фільтрів, які відсортують лоти за обраними критеріями. 

На сьогоднішній день торгівля деревиною на електронних майданчиках є популярною, тому що деревина має великий спектр застосування. На Українській універсальній біржі можна придбати і продати деревину, стати учасником прозорого, відкритого ринку лісоматеріалів. На цій платформі відбуваються торги не тільки деревиною, а й нерухомістю, природним газом, електроенергією, земельними ресурсами, транспортом.

Comments

.,.,.,.