Інклюзивний стартап “Дивосвіт”

Кожна людина двадцять першого століття знає, що стартапи (буквально – починання, підйоми) працюють на те, щоб зробити наше життя комфортніше, різноманітніше, якісніше. Також відомо, напевно, кожному запоріжцю, що в нашому місті регулярно проходять заходи, спрямовані на підтримку молодих винахідників і стартаперів. Їх ініціює як міська влада, так і різноманітні фонди, і навіть приватні особи, які зацікавлені в поліпшенні інвестиційного клімату в Запоріжжі. Далі на zaporizhzhia-trend.

Екосело під Запоріжжям

Одним з таких заходів є вже став традиційним «StartUp Fest». По суті, це конкурс, на який можуть виставити свої проекти всі бажаючі. А досвідчене журі визначить, чиї ідеї заслуговують матеріального заохочення для того, щоб бути втіленими в реальності.

Одним з проектів, які заслужили найбільш утішних оцінок у членів журі, стало так зване екосело. В принципі, нічого особливого в цьому проекті не було б (адже такий формат, як екопоселення, вже давно відомий в масштабах всієї країни), якби не один важливий нюанс: саме цей проект, автором якого, до речі, стала одна з численних запорізьких громадських організацій , покликаний допомогти організувати відпочинок людям з обмеженими можливостями.

Співробітники організації «Дивосвіт» отримали грант на реалізацію проекту екосела в Запорізькій області. Повідомляється, що для втілення в життя запланованих локацій обраний населений пункт Геленджик, що в годині їзди від Запоріжжя.

Автори проекту пояснюють, що їх екосело – це прекрасна можливість відпочити не тільки для маломобільних категорій громадян, а й для самих звичайних городян. Передбачається, що на території екосела будуть знаходитися різні варіанти ландшафтного дизайну (наприклад, парк або скверик, водойма, клумби і фотозони), розміщені приміщення і майданчики для проведення майстер-класів (орієнтовно, там покажуть, як займатися апсайклінгом або сортуванням сміття, а також найрізноманітнішими варіантами хенд-мейду), спортивні майданчики різної спрямованості, невеликий готельний комплекс.

7

Незвичайні особливості

До особливостей екопоселення варто віднести його інклюзивність. Так, всі шляхи, від під’їзної доріжки до номерів в міні-готелі, повністю пристосовані для гостей на візках. Особлива увага приділена тому, щоб постояльці готелю не відчували побутових труднощів в кімнатах: ліжка, санітарний вузол, решта меблів – все розраховано на те, щоб їм з комфортом користувалися люди з інвалідністю.

Безумовно, організація «Дивосвіт», яка представила на конкурс цей чудовий проект екосела, робить дуже важливу справу. Адже не секрет, що по всій країні, та й по Запоріжжю зокрема, кількість таких місць, де можуть повноцінно організувати відпочинок маломобільних категорій громадян, зникаюче низька. Відрадно також, що до реалізації проекту, за інформацією з відкритих джерел, приєднуються і інші організації. Примітно, що в екоселі під Геленджиком значна увага приділяється екологічним видам природокористування та екологічній освіті громадян. У тому ж переліку майстер-класів більше половини, якщо придивитися уважніше, присвячені трендам сучасності – збору сміття для повторної переробки і вторинного використання сировини.

Comments

.,.,.,.