Що таке стартап? Чи знайоме вам це заморське слово? Що криється за звучним з’єднанням звуків і для чого служать стартапи і ті люди, які придумують їх? Далі на zaporizhzhia-trend.
Що наше життя? Стартап!
Напевно, кожна сучасна людина не раз і не два стикалася з тим, що в її життя увійшла якась нова функція, опція, здатність, прижилася там, і залишилася назавжди – як звична в житті і зручна. Напевно кожен з нас не замислювався про те, що всі наші повсякденний «маст хеви» на кшталт додатків для моментального виклику таксі з усіх служб відразу, доставки води та їжі, електронних носимих пристроїв, різноманітних електронних опцій на зразок прокату самокатів – теж колись були незвіданими стартапами.
Не дивно, що тих, хто займається розробкою технічних новинок всякого масштабу, зазвичай намагаються виявити і залучити до своїх лав найбільш просунуті компанії. Ще б пак – адже на лобах майбутніх Ілонів Масків штампи або інші розпізнавальні знаки не ставлять, а навчитися знаходити їх раніше, ніж конкуренти – надзвичайно важливе для бізнесу завдання. Для цієї мети навіть організовуються різноманітні масові заходи, один з яких пощастило деякий час назад прийняти Запоріжжю.
Мова йде про досить цікавий і незвичайний для нашого міста івент – «Битва стартапів». Проходив він вже не один раз, і завжди викликав величезний інтерес. Цікаво, що місто, яке є мало того, що обласним центром, і до того ж дуже немаленького розміру, так ще й є четвертим в Україні за масштабами розвитку промисловості, далеко не в першій п’ятірці тих міст, де «Битва стартапів» проходить найбільш часто і видовищно.
Пропонуємо вам стартап
Досить відома в профільних колах організація Startup.Network (вона позиціонує себе як інвестиційна платформа, яка допомагає зустрітися потенційному інвестору з таким же потенційним автором винаходу) стала ініціатором проведення «Битви стартапів» на запорізькій землі вже кілька разів. Зазначалося, що проекти, які будуть подані на конкурси, стануть оцінювати, крім журі, зрозуміло, ще й провідні гравці бізнесу, інвестори, венчурні капіталісти. Метою проекту було заявлено, по-перше, сприяння більш повному та широкому інформування запоріжців про те, як можна швидко і вигідно конвертувати свої ідеї в реальні гроші. По-друге, передбачалося, що як молоді, так і вже досвідчені автори та підприємці зможуть отримати повноцінну експертну оцінку своїх проектів, а також виправити деякі класичні помилки, які часто зустрічаються в бізнес-планах.
В рамках заходу було заплановано кілька видів активностей. Так, наприклад, крім власне презентації проектів і змагань, проводилися панельні дискусії, круглі столи, експертні обговорення. Кожен раз хто-небудь з авторів або авторських колективів святкував перемогу, а решта діставали для себе дуже цінні уроки.
Будемо сподіватися, що інвестиційний клімат Запорізької області організатори вважатимуть привабливим для себе ще не один раз, і такі заходи дадуть «путівку в життя» ще не одному запорізькому стартапу.