Зроблено “на коліні”. Втілюємо стартапи

Як відомо, різноманітні починання в сучасному світі готуються надзвичайно швидко і легко. Адже всемогутній Інтернет і різні краудфандінгові платформи дали можливість людям стати досить відомими серед цільової аудиторії в рекордно стислі терміни. Запиши мотивуючий ролик, причому зроби це правильно, виклади його в мережу, і, якщо твоя ідея цікава і сподобається глядачам, буквально через кілька днів ти прокинешся знаменитим. Далі розповість про це zaporizhzhia-trend.

Шукаємо таланти

Це правило працює неухильно, якщо стосується популярного контенту – музики, кліпів та іншого. Однак, як тільки мова заходить про такі високі матерії, як технічні новинки або повноцінні бізнес-плани, то просувати свій продукт стає трохи складніше. Як правило, молодим підприємцям в цьому допомагають різні громадські організації, різноманітні фонди і навіть держава – нечасто, правда, але буває. Ось про таких стартапи, які були зроблені буквально з нічого, а потім стали відомими, і піде мова в цій статті.

Як часто вам доводилося розуміти, що ваша безпека під час купання на пляжі – виключно в ваших руках і зовсім не факт, що рятувальник виявиться поруч вчасно? Та й кваліфікація цих людей часто під питанням, чи не так? А стереотипи про те, як повинна вести себе потопаюча людина, все ще досить живучі. Тому не чи кращим варіантом був би своєрідний «електронний наглядач», такий собі супервайзер, який сам в змозі визначити людину, у якої виникли проблеми, і передати інформацію про неї далі по ланцюжку? Завдяки запорізькій компанії «Смарт іт» такий цифровий спостерігач тепер є. Він може працювати в будь-якій відеокамері, спрямованій на воду, визначати потопаючих людей і вчасно сигналізувати рятувальникам.

Промисловому місту – від винахідників

1

Наступний винахід використовується в Запоріжжі близько року і вже показав свою високу ефективність. Мова йде про станції для моніторингу стану повітря по декількох десятках параметрів – «Сапфір-32». Її розробив юний технік Дмитро Обухів, і його дітищем вже успішно користуються відразу в декількох містах країни. Станція дозволяє швидко і безпомилково проаналізувати якісний склад повітря і відзначити перевищення вмісту деяких речовин. Чи варто говорити про те, як важлива така станція в Запоріжжі, яке є однією з найпотужніших промислових майданчиків країни, що, на жаль, відбивається і на якості повітря?

Питання збереження майна на виробництві теж вельми актуальне в Україні, адже оснастити, наприклад, відеокамерами всі робочі приміщення не представляється можливим. Наступний винахід запоріжців – проект компанії «QRSmarty». Звичайнісіньке і невидиме для людського ока лазерне маркування будь-якої деталі, навіть дрібної, дозволить в режимі реального часу простежити весь її шлях, а також перевірити фактичне місцезнаходження. Таким чином, крім чисто фізичної схоронності багатьох предметів, можна реалізувати ще й функцію моніторингу логістики, а також отримати аналітичну розгортку по життєвому циклу деталі або приладу.

Comments