Фільми, які зняли на Запоріжжі

Запоріжжя – регіон, відомий на весь світ завдяки своїй споконвічній історії, неймовірній атмосфері, чудовимм природним надбанням, стародавніми пам’ятками тощо. Саме тому безліч режисерів приваблює ця область, тому тепер Запоріжжя славиться і тим, що низку різноманітних фільмів було знято там, пише zaporizhzhia-trend.in.ua.

«Абсолютно брехлива історія»

Изображение удалено.

Це комедійно-історична стрічка про козаків, яка вийде на екрани цього року.

Варто зауважити, що серіал є абсолютно українським продуктом, у ньому знімаються відомі актори України такі, як: Юрій Дяк, Остап Ступка, Ігор Портянко та інші. Головну роль у серіалі виконує Андрій Ісаєнко. Раніше українці мали можливість вже бачити його на екранах, адже актор знімався в іншому українському фільмі «Кіборги».

«Абсолютно брехлива історія» – це серіал, в якому порушено важливі теми: дружби, кохання та інших відносин між людьми. Це пригодницька комедія, яка описує події сімнадцятого століття. Головним героєм є простий хлопець із села – Іван. Відповідно до сюжету, парубок викрав у московського царя коштовності для того, щоб викупити свою мати з турецького полону. Проте все не так просто, сережка, яку викрав Іван, є магічною. Вона є символом та запорукою не переможності влади Москви. Проте хлопцеві не вдалось зберегти коштовності: сережка потрапляє на Січ, у руки самого кошового. Тепер Іван має нову ціль: відібрати сережку від козаків, що є значно складнішою задачею, ніж у царя.

 Крім пригодницької лінії в серіалі присутній інтимний, романтичний сюжет. Усі події супроводжуються гумором та сарказмом, який притаманний українським козакам та й взагалі українському менталітету.

Варто відмітити те, що серіал дійсно відтворює тогочасний побут, звичаї, традиції, їжу, одяг та зброю козаків, хоч він і не прив’язаний до видатних історичних подій чи дат.

Де ж саме відбуваються зйомки серіалу?

Изображение удалено.

Для того, щоб відтворити всю атмосферу, красу та колорит цього часу, передати емоції та красу природи «Абсолютно брехлива історія» знімається на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Мешканці Запоріжжя також мали можливість потрапити у кадр, адже їх неодноразово запрошували взяти участь у масових сценах.

«Весна на Зарічній вулиці»

Изображение удалено.

Це українська радянська стрічка, знята ще в 1956 році. Це один із найпопулярніших та найвідоміших художніх фільмів часів відлиги. Режисери Фелікс Миронер та Марлен Хуцієвич не дарма обрали Запоріжжя для зйомок мелодрами, адже цей регіон попри свою давню історію славиться неймовірною романтичною атмосферою.

Дія кінострічки відбувається в невеличкому селі, куди приїжджає випускниця педагогічного уніаерситету Тетяна Левченко. Молода дівчина викладає в школі російську мов у та літературу. Із своїми майбутніми учнями знайомить вчительку її старий приятель – Микола, який працює на металургійному комбінаті інженером. Також хлопець допоміг Тані знайти кімнату для проживання в селі.

Один із її учнів, Олександр Савченко, відразу проявив симпатію до молодої вчительки, тому, з бажанням привернути до себе увагу, він намагається загравати з нею навіть під час проведення занять.

Звісно, що Тетяна ігнорує будь-які прояви його уваги, проте Сашко, парубок, який завжди звик добиватися поставлених цілей, ображається на таку невзаємність зі сторони молодої вчительки. Савченко думає, що через свій стан, Тетяна зневажає його та призирає. Більш того, навіть дружбу Тані з Миколою Олександр сприймає за романтичні відносини. Це і стало причиною того, що юнак залишає навчання в школі. Із часом він пробує забути свою вчительку, але скоро розуміє, що по-справжньому закоханий у Тетяну.

Це чудова романтична стрічка, варта уваги глядачів.

«У твоїх руках життя»

Изображение удалено.

Незабаром, у 1958 році, на Запоріжжі знімають наступний український радянський фільм військового жанру. Режисер Микола Розанцев обрав правильне місце для того, щоб відтворити всі події, атмосферу, настрій оповідання Аркадія Сахніна «Відлуння війни» про подвиги саперів цього часу. Власне й за мотивами цього твору було відзнято стрічку на Запоріжжі.

Основа фільму – це події, що відбувалися в 1957 році в Курську. Саперам доручили аж після п’ятнадцяти років по завершенню війни розмінувати склад боєприпасів у місті, який залишили німці. Однак небезпека поруч: Курськ, заново відбудований та відновлений після воєнних дій, знову опиняється під загрозою вибуху.

«Канікули Кроша»

Изображение удалено.

Ще один радянський фільм, знятий ще 1980 року на Запоріжжі був досить популярним свого часу. Це молодіжна стрічка, яка розповідає про учня десятого класу Сергія Крашеніннікова, який стикається з колекціонером, який полює за мініатюрною скульптурою японського походження нецке. Режисер Григорій Аронов відтворив мотиви повісті та сценарію Анатолія Рибакова, а тогочасна атмосфера Запоріжжя, яка панувала тоді, лише допомогла повністю передати увесь настрій кінострічки.

«Тарас Бульба»

Изображение удалено.

Ще одна з найвідоміших російсько-українсько-польських кінострічок була відзнята саме на Запоріжжі. Це героїчна  драма 2009 року створена режисером Володимиром Бортко за мотивами повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

Основою фільму є події, що відбувалися під кінець шістнадцятого століття. Це доволі складний етап в історії українського козацтва, адже тоді запорожці повстали проти Речі Посполитої.

Центром усіх подій є сім’я козака Тараса Бульби, який не лише переймається долею козацтва, але й переживає глибоку особисту драму: його син Андрій закохався в польську аристократку. Вона – дівчина з протилежного табору, Андрій заради кохання виступив проти батька та всього козацтва. Тарас Бульба розривається між сильними батьків тим почуттями та обов’язком перед державою вирішує оголосити синові останню батьківську волю.

Крім цього, на Запоріжжі було відзнято низку наступних фільмів, які також варті перегляду та уваги глядачів: «Єдина», «Слуга народу 2», «Я -Хортиця», «В одне єдине життя», «Князь Данило», «Січ», «Безсонна ніч», «Люди та звірі тощо».

Comments

.,.,.,.