Історія оперного співака із Мелітополя

Олександр Бондарчук — відомий мелітопольський оперний співак, який кілька років свого життя присвятив музиці на сцені у Харкові. Пізніше міг вийти на міжнародну аудиторії, але через пандемію повернувся до України. 24 лютого, через повномасштабне вторгнення росіян опинився в окупації у рідному місті. Поточний матеріал присвячений популярному мелітопольському артисту: про життя до 24 лютого та як в’їжджав з окупованого Мелітополя — читайте далі на zaporizhzhia-trend.in.ua.

Музична діяльність мелітопольця до повномасштабного вторгнення

Відомий мелітопольський оперний співак перші кроки у музиці робив у Харкові – там артист пропрацював понад десять років. Щоденно вдосконалюючи свої навички, він зміг вийти на міжнародний рівень — підписав контракт з агентом, поїхав до США та Європи. За кордоном українець прагнув заспівати на велику, нову для нього аудиторію, але через ковід усі плани довелось поставити на паузу та повернутися до Мелітополя. 

У рідному місті чоловік не падав духом — намагався займатися улюбленою справою попри перешкоди. Спочатку уродженець Мелітопольщини роздумував чи не повернутися назад до рідної харківської сцени, однак там йому довелося б знову все починати з нуля, щоб просто знаходитись у зоні комфорту. На той час, Олександр Бондарчук, вже встиг попрацювати на себе, тому було важко ментально робити так, “як хтось скаже”. А тому прийняв рішення відродити свою співочу кар’єру у Мелітополі. В ті часи наше місто налічувало понад 120 тисяч жителів, в якому не було жодного театру, навіть драматичного. Артист який поїздив по європейським містам з максимально меншим населенням, проте там розташовувалися й оперні, і драматичні театри — був засмучений таким культурним занепадом у нашому краю. Тому Олександр Бондарчук прийняв доленосне рішення, створити у рідному Мелітополі театральну школу-студію “Сantabile”. Досвідчений оперний співак агітував приєднатись до поточного культурного вишу всіх охочих. До Бондарчука на уроки проходило і малеча, і підлітки, і дорослі, і навіть люди похилого віку. Хоч основний нахил робили саме на молодому поколінню. У “Сantabile” викладали широкий спектр акторських навичок: академічний спів, акторську майстерність, сценічну мову, сценічний рух, хореографію. Після двох років функціонування проєкту Олександра у Мелітополі, школа стала дуже популярною, що було помітно по запис до неї на декілька місяців вперед. Місцева театральна школа розвивалася, а разом з нею і сам Олександр. Готувався до впровадження нових планів, які закреслила повномасштабна війна.

Що сталося з мелітопольським оперними співаком з початком окупації міста

Початок цього періоду, Олександру Бондарчуку трохи нагадало ситуацію з ковідом, коли всі його ідеї рухнули. Однак наразі події ще більш трагічні — його рідне місто стало першим на шляху російських окупантів 24 лютого. На той час чоловік з рідними виїхав до селища неподалік Мелітополя, але там теж було небезпечно, через агресивні дії російських людей зі зброєю. Тому в кінці другого тижня під окупацією, відомий оперний співак вирішив разом з родиною виїхати з Мелітополя. Небезпечна подорож почалась від вищезгаданого топоніма до Запоріжжя. Шлях зайняв у мелітопольців понад півтори доби. Доводилось ночувати прямо в машині та пересуватися по невідомому маршруту. Оминути російських окупантів зовсім було неможливо тоді. Близько біля траси Оріхове — Запоріжжя, оперний співак помітив ворожу колону. На шляху розташовувалися протитанкові міни, на полях вирви від влучань артилерії. Потрібно було негайно звідти забиратися, що, власне і почав робити Олександр з родиною, але зненацька по ним відкрили вогонь. Для російських військових навіть надписи на автомобілі: “діти”, або білі прапори — не являється свідченням того, що, це звичайні цивільні. Вибух стався пару метрів від автівки Бондарчука. Машина в якій їхали друзі Олександра була пошкоджена осколками. Це спонукало пришвидшити рух, попри тривогу на душі, яка зникла з першим в’їздом на підконтрольну Україні територію. 

Після такого негативного досвіду родина Олександра Бондарчука оговтувалися тривалий час у Коломиї, де орендували на певний час квартиру. А потім українець активно приєднався до волонтерської діяльності, співав на благодійних заходах. А також відомий оперний співак публічну привертав увагу до зборів грошей на потреби ЗСУ.

Comments

.,.,.,.