Кінематограф завжди був невід’ємною частиною життя. Однак у нинішній ситуації, коли великі екрани кінотеатрів порожні, ми маємо можливість заглибитися в історії кінематографу нашого міста. Більше на zaporizhzhia-trend.in.ua.
Сумуємо за Голівудом
Усі ми чекаємо на відновлення кінопрокату в Запоріжжі. Через війну на великі екрани так і не вийшли великі голлівудські прем’єри. Однак для кіноманів це не виявилось великою проблемою. «Бетмен» з Робертом Патінсоном вийшов на HBO Max ще 19 квітня, а довгоочікуваний «Доктор Стрендж: У мультивсесвіті божевілля» злили у мережу в день прем’єри. Отже всі фанати вже давно подивилися новинки вдома, що в нинішній ситуації не так вже і погано. Проте вже незабаром кінотеатри в Запоріжжі знову відчинять свої двері для відвідувачів які захотять переглянути та пережити ті самі емоції на великому екрані. А поки всі ми чекаємо на цю сакральну дату, давайте поринемо у світ кіно Запоріжжя.
Багато голлівудських фільмів сьогодні переважно знімають на зеленому екрані. Це дозволяє заощадити гроші на практичних ефектах, а також зберегти сюжетні повороти у секреті. Але так було не завжди. Багато режисерів віддають перевагу штучному «грінскріну» натурним зйомкам. Крістофер Нолан, Квентін Тарантіно та багато інших майстрів своєї справи витрачають купу часу на пошуки відповідних до сценарію локацій, для того, щоб глядач міг побачити все саме так, як вони і замислювали. Великі українські та радянські режисери минулого та сьогодення теж шукали місця, які б ідеально підійшли для їхніх фільмів. І, уявляєте, багато відомих фільмів було знято в Запоріжжі. Які? Давайте зараз і дізнаємось.
Картини, які були зняті у Запоріжжі
Почнемо, напевно, із найсвіжішого: «Слуга Народу» 2017 року. Один з самих касових фільмів незалежної України. У фільми «знялись» тоді ще недобудований вантовий міст, готель «Хотриця» та знайомі всім запоріжцям вулиці. Фільм зібрав у прокаті 900 тисяч доларів, що на момент виходу в кінотеатрах стало абсолютним рекордом.
«Тарас Бульба» 2009 року. Класика як літератури, так і кінематографа не могла бути знята не в Запоріжжі. Зйомки фільму проходили в історичному комплексі «Запорізька Січ» та на острові Хортиця. Відзначу, що в масовці взяли участь понад тисяча запоріжців.
«Я – Хортиця» 1980 року. Фільм розповідає про перші кілька місяців Другої світової війни у Запоріжжі та про те, як кілька школярів допомагали військовим в обороні острова Хортиці. Знімали, що логічно, на острові Хортиця та біля Запорізького дубу.
«Канікули Кроша» 1980 року. Детективний фільм про хлопчика, який залишився без нагляду батьків на літні канікули. «Дістати ножі» на мінімалках, якщо можна так висловитись. Деякі сцена знімали на Жданівському пляжі та у кафе «Сніжинка».
«Єдина» 1978 року. Фільм про кризу відносин і пошук себе у світі після війни. У ролях, до речі, топ-зірки того часу – Валерій Золотухін та Володимир Висоцький. Останній, на жаль, так і не зміг відвідати Запоріжжя і його сцени знімались окремо, а вже потім вставлялись на стадії монтажу. Майже весь фільм було знято у Запоріжжі, а знімальна група жила у готелі «Театральний».
«Весна на Заречній вулиці» 1956 року. Класика радянського кінематографу. Романтична історія, відома майже всім. Після цього фільму Запоріжжя прославилося на весь колишній СРСР, а у самому місті з’явилися вулиці, газети та пам’ятники, присвячені як безпосередньо фільму, так і головним героям кінокартини. Знімали фільм на заводах «Запоріжсталь» та «Дніпроспецсталь». У ДК ЗАлК, школі №47 та у житловому будинку на вулиці Маяковського.
Запоріжжі, за підсумком – одне з наймальовничіших міст для зйомок кіно. Індустріальний центр, який вмить може змінювати свій вигляд на мальовничий краєвид величного Дніпра, не може не приваблювати погляди діячів культури.