Стартап-фест в Запоріжжі

Поточний 2020 рік став роком абсолютно нових підходів до дуже великого кола питань. Не минула ця доля і різні громадські заходи, в тому числі розважальні, а також ті, які мають бізнес-спрямованість. Адже не секрет, що багато спірних питань прекрасно вирішуються саме за таким своєрідним «круглим столом», під час обміну ідеями з «собі подібними», під час вникання в досвід інших людей, які в чомусь, можливо, домоглися більшого за тебе, а в чомусь ти можеш дати їм фору, пише “zaporizhzhia-trend.in.ua“.

Стартап-шанс

Запоріжжя звичайно не упускало можливості провести у себе подібні заходи в форум-форматі. Такі речі завжди позитивно позначаються на іміджі і інвестиційному кліматі міст, та й в організації вони досить невибагливі. Крім того, в епоху глобальної інформатизації креативні стартапи іноді буквально маячать перед очима, і потрібно тільки розглянути їх і вчасно дати шанс на всебічний розвиток.

Тому «Запорізький старт-ап фест» і проходив в 2019, «передпандемійному», році. Примітно, що ініціатива його проведення належала, перш за все, Запорізькій міській раді, а також Запорізькій торгово-промисловій палаті. Такий вибір спонсорів і ініціаторів вельми невипадковий, адже саме вони є, в результаті, головними бенефіціарами від розвитку в «підопічному» регіоні малого і середнього бізнесу – того самого, представники якого відвідують такі заходи, вчаться, стараються, втілюють сміливі задуми в життя.

Що стосується запорізького бізнесу, як малого, середнього, так і мікробізнесу, то його представники відчували себе досить непогано до пандемії коронавіруса і пов’язаних з нею обмежень. Однак великої кількості будь-яких суперуспішних стартапів у нас не було, або ж інформація про них просто-напросто не потрапляла в відкриті джерела. Навіть ті стартапи учасників вищезгаданого фестивалю, які пройшли відбір конкурсної комісії і повинні були змагатися у фіналі за головний приз, так і залишилися в результаті невідомими масової публіці. При тому, що фестиваль бізнес-ідей за визначенням не може пройти безслідно, адже в якості спікерів запрошують топ-фахівців, а для участі реєструються виключно мотивовані слухачі.

фото

Коронавірусна «відмова» для фестивалю

У 2020 році стартап-фестиваль минув Запоріжжя у всіх форматах. Оскільки через карантин його проведення в стандартному форм-факторі було неможливим, а переносити його в онлайн, як зробили з деякими іншими заходами, було, по всій видимості, нерентабельно, то він не проходив взагалі, чим порушив добру традицію. Існувала вона, звичайно, не дуже довго, з 2018 року, але була приємною і корисною. Будемо сподіватися на те, що молоді запорізькі стартапери ще зуміють придумати щось таке, що дасть поштовх до розвитку, можливо, цілих галузей економіки і виведе Запоріжжя на новий рівень в питанні інвестицій, бізнес-технологій, новаторства і всього, що з цим пов’язано.

Comments

.,.,.,.