Секрети ТБ. Що пропонували запоріжцям місцеві телеканали?

Ні для кого, мабуть, не секрет, що Інтернет буквально поглинув максимально можливу кількість медіапростору. Спочатку представники молодшого покоління, а потім і їхні старші товариші почали активно використовувати можливості Всесвітнього павутиння для того, щоб отримувати всю необхідну інформацію. Ці тенденції так розрослися, що на частку традиційного телебачення (і, тим більше, радіомовлення), стало припадати в рази менше екранного часу сучасної людини, ніж двома-трьома десятками років раніше. Проте так було не завжди, і саме перед “блакитними екранами” збиралися запоріжці цілими сім’ями, а то й зовсім вулицями та дворами в середині минулого століття – для того, щоб побути разом, обмінятися новинами та подіями минулого дня, спільно переживати про долі знаменитих кіногероїв . Далі – на zaporizhzhia-trend.in.ua

ТБ для всіх

Слід зазначити той факт, що з моменту виникнення масової телетрансляції в нашому місті (це сталося на початку другої половини минулого століття) більша частина передач по телебаченню не була суто запорізькою – тобто знімалися передачі для всієї країни, і ними заповнювався ефірний час. Найбільш рейтингові програми типу “Час”, “Поле Чудес”, “КВК”, “Що? Де? Коли?”, “Блакитний вогник”, “Пісня року” та інші, назви яких добре знайомі представникам старшого покоління, але мало що скажуть людям молодше 35 років, взагалі могли транслюватися на кілька країн. До цієї категорії кінопродукту слід віднести і безліч популярних фільмів і серіалів, в основному радянського виробництва. Тим часом, на рубежі вісімдесятих та дев’яностих років ХХ століття на телеекранах мешканців нашого міста стали з’являтися передачі принципово нового типу – зняті місцевими телерадіокомпаніями. Отже, які ТРК працювали нам у той час, що ж пропонували вони жителям індустріального центру, і що дивилися запоріжці по телевізору тоді?

“Хортиця” в ефірі

Першою слід відзначити телерадіокомпанію, яка мала гучну назву “Хортиця” (тим самим голосно заявляючи про свою територіальну приналежність), а також протягом багатьох років була одним із регіональних лідерів за кількістю активних телеглядачів.

Телерадіокомпанія “Хортиця” була заснована далекого 1991 року. Тоді саме вона стала піонером у сфері освоєння незайнятої поки що ніші приватних засобів масової інформації у Запорізькій області. Причому на момент старту проекту великою кількістю якісного контенту власного виробництва телеканал не мав – отже, ставив в ефір програми іноземних каналів (зокрема, турецького), і лише вечірній прайм-тайм заповнював своїми продуктами. Втім, саме “Хортиця” вже за півроку мовлення змогла похвалитися великою кількістю яскравих, неповторних власних проектів, а отже – іноземні передачі поступово залишали ефір запорізького телеканалу, замінюючись своїми, не менш якісними. Під час професійного розквіту співробітники телерадіокомпанії “Хортиця” виробляли близько п’яти десятків різножанрових програм – від новинних та аналітичних до розважальних та освітніх. Канал Хортиця перестав виходити в ефір навесні 2002 року у зв’язку з повною реорганізацією.

“Алекс” збирає гостей

Ще одним гучним ім’ям у пулі запорізьких телерадіокомпаній, заснованих на зорі незалежності країни, є добре відомий усім “Алекс”. Цікаво, що сама назва цієї телерадіокомпанії взята від перших букв старої назви міста – Олександрівська (як відомо, до двадцятих років минулого століття Запоріжжя називалося саме так). Перші передачі в ефірній сітці “Алекса” з’явилися на рубежі 1990 та 1991 років. Ця телерадіокомпанія теж є приватною, і створює для трансляції власні програми (серед яких багато авторських), не залежачи, таким чином, від продуктів своїх конкурентів.

Авторська кухня

Що ж до авторських проектів, то ТРК “Алекс” може похвалитися рекордною їх кількістю – близько шести десятків найрізноманітніших за цільовою аудиторією програм! Юридичні, аналітичні, новинні, медичні, освітні, релігійні, історичні, кулінарні, культурологічні – спрямованість їх настільки полярна, що кожен бажаючий телеглядач у будь-якому разі виявить у сітці мовлення “Алекса” щось актуальне для себе.

Багато років поспіль творчий колектив ТРК “Алекс” стає призером та лауреатом найрізноманітніших премій, конкурсів, тематичних фестивалів та змагань. “Телетріумф”, “Чорноморська чайка”, Євразійський форум – ось далеко не повний перелік тих подій, з яких співробітники “Алекса” привезли почесні нагороди. Але значно більшою нагородою є любов і стабільний інтерес глядацької аудиторії, якої налічується близько півтора мільйона.

Медіаімперія ТБ-5

Багато запоріжців з великою цікавістю регулярно дивляться програми, що вийшли на телеканалах TV-5 і TV-5 Sport. Обидва ці канали належать до телерадіокомпанії “ТВ-5” і є, без перебільшення, лідерами в нашій області.

ЗНТРК “ТВ-5” була заснована восени 1992 року. Планувалося зробити її невеликою телерадіокомпанією місцевого значення, проте проект став успішним і поступово вийшов на новий рівень свого розвитку. Вже через шість років колектив “ТВ-5” поклав у скарбничку своїх здобутків почесний титул “Народне визнання” Міжнародного фестивалю журналістики, а в Україні отримав титул найкращої регіональної телекомпанії та Диплом конкурсу регіональних ЗМІ. У наступні роки ЗНТРК “ТВ-5” послідовно виборола звання “Найкраща телекомпанія року”, “Телетріумф”, Гран-прі Міжнародного фестивалю “Золотий Георгій”, Дипломи фестивалів “Олімп” протягом кількох років поспіль, нагороди Міжнародного конкурсу програм регіональних телекомпаній, почесне перше місце на всеукраїнському фестивалі телерадіопрограм для дітей, а також безліч інших, не менш цікавих, привабливих та значущих.

Крім таких значних досягнень (багато з яких насправді залишилися безпрецедентними для більшості конкурентів), ТРК “ТВ-5” може також похвалитися присутністю на найрозкрученіших та найпопулярніших відеосервісах країни. Це робить “ТВ-5” ще ближче до мільйонів своїх глядачів та відвідувачів, а їм допомагає залишатися на зв’язку зі своїм улюбленим каналом у будь-який момент та у будь-якій точці планети.

Comments

.,.,.,.