Запорізькі флешмоби: дивовижне поруч

Нікого з мешканців Запоріжжя вже не здивуєш флешмобами – спонтанними (або заздалегідь спланованими) масовими міні-спектаклями, як правило, прямо на вулиці, площі чи стадіоні – тобто там, де переміщається велика кількість людей. Сценарії таких флешмобів, їх виконання, а також тематика дуже різноманітні, зате саме вони часто є силою, що об’єднує багатьох городян. Найчастіше у запорізьких флешмобах беруть участь молоді люди, але у разі заздалегідь здійсненого договору про участь чималий відсоток учасників також складається і з представників старших поколінь. Далі – на zaporizhzhia-trend.in.ua

Флешмоб, який повторюється

Одним із наймасовіших та найцікавіших флешмобів нашого міста стало хорове виконання на головному залізничному вокзалі Запоріжжя відомої пісні з радянського кінофільму “Весна на Зарічній вулиці”. Як відомо, саме ця кінокартина, яка побачила світ у п’ятдесятих роках минулого століття, стала для нашого міста знаковою та, без перебільшення сказати, по-справжньому культовою. Навпроти будівлі Запорізької міськради розташований так званий Годинник закоханих, який щогодини вибиває мелодію з цього фільму, а трохи віддалік по бульвару Шевченка будь-хто охочий може на власні очі побачити і виконані з бронзи фігур головних героїв кіно – вчительки та сталевара. Тому зовсім не дивною була і тема флешмобу, який відбувся восени 2016 року. Незвичайна музична подія була приурочена до дня заснування одного з великих металургійних комбінатів, який не тільки став містоутворюючим для Запоріжжя, але й отримав чимало екранного часу у кінокартині “Весна на Зарічній вулиці”.

Пісня для всіх

Спочатку флешмоб планувався виключно як демонстрація творчого пориву студентів музичного коледжу. Вони мали виконати пісню з легендарного фільму для всіх, хто забажав би їх слухати. Проте вийшло дещо по-іншому, і це зовсім не дивно – адже як пісня, так і фільм давно та міцно стали культурною подією у рамках нашого міста. Десятки відвідувачів вокзалу “Запоріжжя-1” підхопили виконання пісні та з професійного виконання зробили хорове – нехай не настільки відточене, але по-справжньому всенародне.

Декількома роками пізніше флешмоб був повторений, але, щоправда, у дещо видозміненому форматі. Студенти музичного коледжу, як і раніше, залишилися основними його виконавцями та ідейними натхненниками, але цього разу до них приєдналися не лише прості жителі Запоріжжя, а й кілька цілком помітних посадових осіб. Зазначимо також, що кількість переглядів відео, знятого під час проведення оригінального флешмобу, давно перевищила п’ять мільйонів – настільки він припав до душі і запоріжцям, і всім шанувальникам легендарної кінокартини, знятої на одному з наших заводів.

Танці на острові

Ніхто, звичайно ж, не сперечатиметься з тим, що абсолютна більшість флешмобів, які проводяться в нашому місті – саме музичні. Вони виглядають найбільш виграшно та привабливо, їх легко організувати та провести, вони залишають свій слід у серцях людей. Ще одним яскравим прикладом такого флешмобу стала танцювальна подія, яка відбулася восени 2021 року на території історико-культурного комплексу “Запорізька Січ”, що на острові Хортиця. Під час проведення флешмобу кілька десятків учнів запорізьких шкіл естетичного спрямування станцювали під українську музику – підтримавши тим самим проведення музичного сімейного фестивалю “Мовосфера” у столиці країни. Слід зазначити, що у танці з нагоди флешмобу брали участь майбутні професійні хореографи – адже саме учнів цієї спеціальності запросили на Хортицю. Юні жителі Запоріжжя показали свій високий рівень підготовки та відмінні професійні якості. Запоріжжя стало четвертим, поряд з Києвом, Дніпром і Львовом, містом, яке не побоялося виставити своїх танцюристів, підготувавши їх виступ за рекордно короткі терміни (за інформацією від організаторів, на репетиції було виділено лише один навчальний тиждень). Пікантності дитячому танцювальному флешмобу додав також сучасний та гостро актуальний формат зв’язку між учасниками – виступи міст транслювали по телемосту, дозволяючи глядачам у режимі реального часу оцінити майстерність виконавців із того чи іншого міста.

Автомобілісти у темі

Досить часто флешмоби влаштовуються до певних важливих для міста чи країни подій. Не стали винятком і автофлешмоби, на які дуже багата найновіша історія Запоріжжя. Як “стартовий майданчик” водіїв індустріального міста незмінно приваблює вільний простір навпроти медичного університету, перед спуском на Каскад фонтанів “Райдуга”. Так, незадовго до настання Нового року-2022, там була збудована з автомобілів грандіозна ялинка. Знята зверху, підсвічена фарами автомобілів-учасників та придорожніми ліхтарями, композиція виглядала неповторно. А на честь роковин Незалежності в серпні 2020 року запорізькі водії таким же чином разом споруджували зі своїх автомобілів гігантський герб країни.

І “Євробачення” теж

Як правило, всі значні зміни та події у суспільстві є результатом ініціативи окремо взятих людей, яких у наш час прийнято називати просто активістами. Саме вони найчастіше замислюють, планують, готують учасників і виконують свій намір щодо проведення того чи іншого флешмобу. Не став винятком і наступний флешмоб, який потрапив до нашого списку яскравих подій. Він був присвячений перемозі України на пісенному конкурсі Євробачення-2016, яку принесла країні співачка Джамала. Флешмоб відбувся у форматі колективного запису відеопривітання для конкурсантки та організації тематичних розваг. Відбувся флешмоб на бульварі Шевченка – прямо перед екранами, які були встановлені навпроти будівлі міської ради Запоріжжя для того, щоб усі охочі у прямому ефірі могли спостерігати все, що відбувається на пісенному конкурсі.

Таким чином, навіть поверхове і далеко неповне перерахування всіх запорізьких досягнень на ниві флешмобів дозволяє отримати уявлення про те, що місто точно не залишається осторонь сучасних та актуальних тенденцій організації заходів. Запоріжці можуть не лише співати та танцювати, а й підкорювати своїми діями мешканців інших міст, вести за собою та просто залишатися найкращими!

Comments

.,.,.,.