Датчики руху та присутності — особливості виробів та їх використання, правила вибору

Датчики руху та присутності – це пристрої, які дозволяють автоматизувати освітлення, включення сигналізації та низку інших процесів з мінімальними витратами. Спрацювання датчиків відбувається на рух. Це дозволяє включати світло, проводити відкриття дверей або іншу дію тільки при попаданні в зону спрацьовування об’єкта або людини, що рухається. Так ви можете заощаджувати на комунальних платежах, отримувати інші переваги автоматизації окремих процесів.

Особливості датчиків руху та присутності

Вибираючи продукцію, ознайомтеся з тим, чим відрізняється датчик руху від датчика присутності. Незважаючи на схожість у принципі роботи та функціональності, ці пристрої мають відмінності, які впливають на можливість застосування у різних приміщеннях. Зважайте на це при виборі, щоб надалі не виникало зайвих проблем.

Особливості датчиків руху

Датчик руху – спеціальний пристрій, принцип роботи якого ґрунтується на інфрачервоній пасивній детекції. Такий варіант моніторингу навколишнього середовища є повністю безпечним для живих істот. Функціонує система за принципом уловлювання переміщення теплової плями у просторі. Випромінюється вона людиною чи тваринами.

Спрацьовує пристрій при перетині випромінювачем тепла двох розташованих зон дії датчика. Після цього відбувається передача сигналу на пристрій, що виконує запрограмовану дію – включає світло, відкриває двері, включає сигналізацію, інше. За фактом сам блок не видає випромінювань, а просто проводить постійний моніторинг зміни ситуації в робочій зоні. Параметри цієї зони можуть відрізнятися, виходячи з властивостей моделі.

Датчик руху відрізняється грубою детекцією. Встановлюйте його тільки в тих кімнатах, де ви плануєте проводити досить різкі рухи – їсти, ходити, працювати. Зверніть увагу, що запрограмувати датчик можна на різний час роботи. Якщо протягом встановленого періоду не зробите достатньо інтенсивний рух, то датчик скасує виконання дії.

Пристрій відрізняється спрощеним функціоналом: засік переміщення – виконав дію. У випадку освітлення додатково проводиться контроль природного світла. Якщо його достатньо, включення світла не відбувається. Виконувати такі операції можуть лише моделі, що мають убудований сенсор освітленості. Так ви зможете запобігти спрацюванню у світлий час доби, додатково заощадивши на оплаті рахунків. Налаштувати рівень освітленості для спрацьовування можна самостійно, виставивши необхідні значення на обладнанні.

Датчики руху освітлення оснащені таймером. Він необхідний для самостійного відключення світла, якщо у зоні дії устаткування встановлений період часу не виявлялося рух. Якщо до завершення цього періоду знову засікається рух, відлік починається заново.

Особливості датчика присутності

Датчик присутності людини має невеликі відмінності в принципі роботи. Він реагує навіть на невелике переміщення, наприклад рух пальців на клавіатурі. Моніторинг поточного рівня освітлення відбувається постійно, а не лише за ознак руху. Такі установки закладаються в обладнання в процесі виготовлення виробів ще на виробничих потужностях.

Як вибрати датчики руху та присутності

При виборі пристроїв враховуйте такі властивості та особливості:

  • Кут огляду та чутливість.
  • Можливість проведення налаштування обладнання з використанням різних технологій – вручну, за допомогою спеціального програмного забезпечення на смартфоні.
  • Додатковий функціонал – захисні шторки, сенсори шуму, освітленості та інше.
  • Підключення додаткових функцій. Це може бути включення системи вентиляції під час спрацьовування, активація сигналізації або інші дії.
  • Підключення кількох пристроїв одного датчика з подальшою можливістю управління окремими компонентами групи.
  • Матеріал виготовлення корпусу продукції, робочі властивості.
  • Управління із використанням дистанційного пульта управління.
  • Налаштування напівавтоматичного робочого режиму.

Правильно підібране та розставлене обладнання дозволяє автоматизувати освітлення у будинку, квартирі, громадському місці або на виробництві. Можлива автоматизація інших пристроїв із використанням представлених видів обладнання. Важливо враховувати властивості та особливості конкретних моделей датчиків руху та присутності при виборі  https://electrica-shop.com.ua/datchiki_dvizheniya_prisutstviya, щоб отримати максимальну користь від їх використання.

Comments

.,.,.,.