У Запоріжжі відкрито виставку картин знаменитого українця Андрія Блудова

 

Нещодавно у Запоріжжі, у Туристичному інформаційному центрі відкрився виставковий проект «Голоси» знаменитого українця – художника Андрія Блудова. Його твори присвячені ідентичності українців. Виставка триватиме до 13 листопада. Більше на сайті zaporizhzhia-trend.in.ua.

Андрій Блудов – відомий київський художник і графік. Полотна художника увійшли до колекцій картин різних музеїв України. Також вони зберігаються у галереях та особистих художніх колекціях багатьох інших країн. Андрій Блудов відомий абстрактними полотнами. Він створив багато художніх проектів, таких як «Emblemata», «Rosarium». Його індивідуальні виставки проходили не лише в Україні, а й у Росії, а також за кордоном. Його картини відрізняє унікальний сплав міфологічності, символізму, алхімічних елементів та історії. Також Блудов створює відео та ленд-арт, є творцем різних перформансів.

У проекті «Голоси» художник переніс на полотна трансформовані фотографії українців – селян початку двадцятого сторіччя. Особи людей на полотнах сплітаються з різними візерунками та ховаються за нашаруваннями кольорів та фарб.

Більшість фото передані музеєм Івана Гончара. На цих фото – звичайні люди початку минулого століття. Процес фотографування для них на той час був особливою подією. І ось вони відображені на картинах сучасного живописця, і ми бачимо їх обличчя – зовсім різні, дуже зосереджені, навіть напружені. Що виглядають незвично для сучасного сприйняття. Особи людей, які жили давним-давно, і які ми можемо згадати зараз.

Картини репрезентують людей з усіх куточків країни. Цими роботами митець хотів би привернути увагу до історичного минулого та сьогоднішньої ідентичності українців.

Вхід на виставку вільний. Вона проводиться з дотриманням карантинних заходів. Тобто при собі необхідно мати сертифікат про вакцинацію чи результат тесту на Ковід.

Comments

.,.,.,.